اخراج 5000کارمند شیعه از دولت بحرین

اخراج 5000کارمند شیعه از دولت بحرین shia muslim                   
حکومت بحرین در راستای اخراج کارمندان شیعه در بحرین و کشورهای خلیج 5000 کارمند شیعه را از کار برکنار کرد.به گزارش  مصاف به نقل از مشرق، «علی السلمان» دبیر کل حزب الوفاق اعلام کرد: حکومت بحرین در راستای اخراج کارمندان شیعه در بحرین و کشورهای خلیج ۵۰۰۰ کارمند شیعه را از کار برکنار کرد.

اما سمیره رجب سخنگوی رسمی دولت و وزیر امور خارجه ضمن رد خبر مبنی بر اخراج هزاران شیعه، اظهار داشت: سخنان السلمان را اخباری ساختگی برای جو سازی سیاسی دانست ، و در عین حال توهینی به شیعیانی که از تمامی حقوق شهروندی برخوردارند، عنوان کرد.

گفتنی است «علی رضی» معاون دبیر کل اتحادیه تعاونی کارگران بحرین اعلام کرده بود: شرکت هواپیمایی خلیج، رئیس اتحادیه مهمان‌دارهای هواپیمایی را به دلیل نظر و وابستگی سیاسی وی بعد از شرکت در نظرسنجی، که در آن مشکلات کارگران اخراج شده بحرینی را بررسی می‌کند، از کار برکنار کرد.

از سوی دیگر "سازمان جهانی کار” به دولت بحرین یک ماه فرصت داد تا به پرونده افرادی که پس از انقلاب فوریه ۲۰۱۱» ، انقلابی که خواستار اصلاحات اقتصادی و اجتماعی بود، از کار اخراج شدند را رسیدگی کند.

همچنین در گزارش آقای «محمد شریف البسیونی» آمده است که: اخراج کارگران، کاری خودسرانه و شتاب‌زده بود؛ و باید تمامی آنها به کار خود بازگشته و حقوق آنان جبران شود.
                 

کلید واژه های مطلب: اخراج   5000کارمند   شیعه   از   دولت   بحرین   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.