پیروزی چشم‌گیر ارتش سوریه در عرصه نظامی/ حمله هوایی به مراتع عرسال با 18 موشک

پیروزی چشم‌گیر ارتش سوریه در عرصه نظامی/ حمله هوایی به مراتع عرسال با 18 موشک shia muslim                   
ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروه‌های مسلح شهرک راهبردی السحل در اطراف شهر یبرود در ریف دمشق را به کنترل خود درآورد و در کشتزارهای ریما پیشروی می‌کند.


به گزارش  مصاف به نقل ازخبرگزاری فارس، خبرگزاری سوریه  نوشت :ارتش سوریه با تصرف دو منطقه السحل و العقبه به سمت شهر یبرود در شمال دمشق پیشروی کرد.

شهر یبرود بارزترین محل تمرکز گروههای مسلح در منطقه راهبردی القلمون در مرز سوریه با لبنان به شمار می رود.

این شهر هم اکنون در اشغال گروههای مسلح قرار دارد.

ارتش سوریه همچنین در مرتفعات الکویتی مشرف بر یبرود پیشروی کرد. منطقه راهبردی السحل مشرف بر کشتزارهای ریما است و با این پیشروی ها، نیروهای مسلح سوریه به محاصره افراد مسلح در شهر یبرود به عنوان مقدمه ای برای پاکسازی آنها نزدیکتر شدند.

برخی منابع خبری هم گزارش دادند که جنگنده های ارتش سوریه 18 موشک به منطقه وادی الخیل در مراتع عرسال و جاده ارتباطی بین سلیطا و عرسال را هدف قرار دادند.

منابع نظامی سوری تاکید کردند که نیروهای ارتش دهها تروریست را کشتند و با تروریست هایی که تلاش می کردند از منطقه عسال الورد به کشتزارهای ریما نفوذ کنند، درگیر شدند که بر اثر آن چند فرد مسلح کشته و تعدادی زخمی شدند.

تحلیلگران نبرد در شهر یبرود سوریه را به عنوان نبردی سرنوشت ساز یاد کرده‌اند که تغییرات اساسی در معادلات نظامی سوریه به همراه خواهد داشت. نبرد ارتش سوریه علیه گروه‌های مسلح در داخل شهر یبرود با تشدید محاصره و حملات هوایی به آنها از چهارشنبه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش‌های نظامی، شهر یبرود آخرین پناهگاه نیروهای مخالف مسلح در منطقه به شمار می‌رود و اهمیتی راهبردی برای آنها دارد زیرا به منزله نقطه کلیدی سلسله جبال قلمون به شمار می‌رود که در طول مرز سوریه و لبنان کشیده شده است.

از سوی دیگر، افتادن کنترل این شهر بدست نیروهای دولت سوریه می‌تواند جاده ارتباطی دمشق  به شهر محاصره شده حمص و مناطق علوی نشین طرفدار نظام سوریه در غرب این کشور را باز کند.

کلید واژه های مطلب: پیروزی   چشم‌گیر   ارتش   سوریه   در   عرصه   نظامی      حمله   هوایی   به   مراتع   عرسال   با   18   موشک   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.