برگزاری مسابقه ای بین المللی درباره امام حسین (ع)

برگزاری مسابقه ای بین المللی درباره امام حسین (ع) shia muslim                   
نام این مسابقه "مسابقه فرهنگی طف" است و زمان دقیق برگزاری آن در روزهای آخر ماه مبارک رمضان خواهد بود.

به گزارش مصاف به نقل از شيعه آنلاين، مديريت آستان مقدس سيد و سالار شهيدان، حضرت أبا عبدالله الحسين عليه السلام از برگزاري مسابقه اي بين المللي در مورد امام حسين و اهل بيتش عليهم السلام خبر داد.

گفته مي شود اين مسابقه در زمينه نويسندگي، شعر و داستان نويسي خواهد بود و آستان مقدس از همه علاقمندان از کشورهاي مختلف جهان دعوت کرده که در صورت تمايل به شرکت در اين مسابقه، اعلام آمادگي نمايند.

قابل ذکر است، نام اين مسابقه "مسابقه فرهنگي طف" است و زمان دقيق برگزاري آن در روزهاي آخر ماه مبارک رمضان خواهد بود.

در همين راستا حجة الإسلام و المسلمين شيخ "علي الفتلاوي" مسئول کميته برگزاري "مسابقه فرهنگي طف" طي اظهاراتي در اين باره گفت: از شرايط شرکت در اين مسابقه اين است که نويسندگان، کتابي حداقل 150 و حداکثر 600 صفحه اي در مورد امام حسين عليه السلام تأليف کنند.

وي در ادامه افزود: اما در زمينه شعر، نبايد کمتر از 30 بيت و بيشتر از 60 بيت باشد. اما موضوع مي تواند در مورد امام حسين عليه السلام و يا هر يک از اعضاي بني هاشم عليهم السلام که در روز عاشورا حضور داشتند، باشد.

مسئول کميته برگزاري "مسابقه فرهنگي طف" همچنين گفت: البته اگر در مورد انصار و ياران حضرت امام حسين عليه السلام که در روز عاشورا در کربلا حضور داشتند نيز آثاري تهيه شود نيز مورد قبول خواهد بود و قابل شرکت کردن در مسابقه است. 

شيخ "علي الفتلاوي" در پايان گفت: ما جوايز بسيار ارزنده اي براي برندگان "مسابقه فرهنگي طف" در نظر گرفته ايم که در آينده نزديک جوايز را اعلام خواهيم کرد.

کلید واژه های مطلب: برگزاری   مسابقه   ای   بین   المللی   درباره   امام   حسین   (ع)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.