اذعان ارتش آمریکا به کشتن غیرنظامیان در سوریه

اذعان ارتش آمریکا به کشتن غیرنظامیان در سوریه shia muslim                   
ارتش آمریکا اعلام کرد که سه حمله هوایی ائتلاف علیه گروه تروریستی داعش در سوریه، ممکن است به تلفات غیرنظامیان منجر شده‌باشد.

 به گزارش مصاف، ارتش آمریکا، روز سه‌شنبه اذعان کرد که سه حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری واشنگتن علیه مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه طی شش روز گذشته احتمالا به کشته شدن غیرنظامیانی نیز منجر شده است.

بر اساس گزارش اسکای‌نیوز، فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرد: چندین مورد از حملاتی که این ائتلاف، ازجمله حملات روزهای هفتم، دهم و دوازدهم ماه جاری میلادی به ترتیب در حومه «دیر الزور»، نزدیک «رقه» و نیز «الشدادی» صورت داد، به کشته شدن شماری غیرنظامی نیز منجر شده‌است.

این برای چندمین بار طی ماه‌های اخیر است که ارتش آمریکا به کشتار غیرنظامیان در سوریه توسط جنگنده‌های ائتلاف اذعان می‌کند.

روز سه‌شنبه، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که شمار قربانیان بیش از پنج سال جنگ خانمان‌سوز در سوریه از مرز 300 هزار تن گذشته است.

در آمار پیشین دیده‌بان حقوق بشر سوریه که هشتم اوت اعلام شد و شامل کشته‌شدگان تا ماه ژوئیه بود، آمار کشته‌ها 292 هزار تن گزارش شده بود

منبع: دفاع پرس

کلید واژه های مطلب: اذعان   ارتش   آمریکا   به   کشتن   غیرنظامیان   در   سوریه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.