۲۰۱۶ یکی از بدترین سال‌ها برای مسلمانان آمریکایی

۲۰۱۶ یکی از بدترین سال‌ها برای مسلمانان آمریکایی shia muslim                   
شورای روابط اسلامی آمریکا با انتشار گزارشی سال ۲۰۱۶ را یکی از بدترین سال‌ها برای مسلمانان این کشور دانست.

به گزارش مصاف، در این گزارش آمده است در سال جاری میلادی خشونت و اذیت و آزار علیه مسلمانان آمریکایی، تخریب دارایی های آنها و حمله به مساجد و مراکز اسلامی افزایش چشمگیری داشته است.

این شورا، شعارهای اسلام ستیزانه «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دیگر سیاستمداران را یکی از دلایل این افزایش خشونت ها علیه مسلمانان این کشور می داند.

 «نهاد عواد» مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکا از نامزدهای انتخاباتی خواست از نفوذ خود برای جلوگیری از اقدامات علیه مسلمانان بهره بگیرند.

وی گفت: برای این نامزدها و دیگر سیاستمداران ضروری است تا آمریکایی ها را علیه نفرت متحد کنند. هر آمریکایی باید آزادانه و بدون ترس از اذیت و آزار سایرین به ادای فرایض دینی خود بپردازد.

در گزارش شورای روابط اسلامی آمریکا به شعارهای اسلام ستیزانه ترامپ در خصوص ممانعت از ورود مسلمانان به خاک آمریکا و همچنین صدور کارت های هویت ویژه اشاره شده است.

زمانی جامعه مسلمانان آمریکایی به عنوان حوزه انتخابی حزب جمهوری خواه محسوب می شد اما به تدریج این گروه به دموکرات ها گرایش پیدا کرده و انتظار می رود که در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر شمار قابل توجهی از این گروه به «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات رای دهند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: ۲۰۱۶   یکی   از   بدترین   سال‌ها   برای   مسلمانان   آمریکایی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.