وعده کلینتون به نتانیاهو در صورت پیروزی در انتخابات چه بود

وعده کلینتون به نتانیاهو در صورت پیروزی در انتخابات چه بود shia muslim                   
پس از دونالد ترامپ نامزدجمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به نتانیاهو قول داد در صورت پیروزی در انتخابات، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسد، این بار نوبت به هیلاری کلینتون دیگر نامزد دموکرات انتخابات آمریکا رسید که به وی وعده دهد با هرگونه راه حل تحمیلی برای مناقشه فلسطین و اسرئیل از سوی هرجناحی حتی شورای امنیت مخالفت کند.

به گزارش مصاف، رسانه های عبری زبان با اعلام دیدار ترامپ با نتاینیاهو در آستانه مناظره انتخاباتی دوطرف، اعلام کردند که کلینتون در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که تنها راه حل مناقشه فلسطین و اسرائیل از طریق گفتگوهای مستقیم بر پایه برپایی دو کشور است.

وی همچنین به نتانیاهو قول داد که با هرگونه تلاش از سوی هر جناحی حتی شورای امنیت برای تحمیل راه حل این مناقشه مخالفت کند.

به نقل از رسانه های عبری زبان، کلینتون در این دیدار تاکید کرد: اسرائیل قوی و پایدار  یک ضرورت برای آمریکا است و دو طرف از همان آغاز داری منافع استراتژیک و ارزش های مشترک برای دموکراسی و مساوات و تعدد گرایی و تسامح هستند.

وی همچنین بر پایبندی خود به رابطه بین اسرائیل و آمریکا تاکید کرد و اشاره کرد که برای توسعه سطح روابط با رژیم صهیونیستی برنامه ریزی خواهد کرد. کلینتون همچنین گفت که به تقویت و توسعه روابط در زمینه های حمایت نظامی، همکاری امنیتی مشترک و هماهنگی باز با این رژیم در مسائل مختلف  به هدف تفویت توانایی های نظامی، و امنیتی این رژیم در خاورمیانه  پایبند است.

نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در این دیدار همچنین اعلام کرد که با فعالیت های جناح های مختلف علیه رژیم صهیونیستی و تحریم آن بویژه جنبش تحریم جهانی “BDS”. علیه این رژیم مقابله خواهد کرد.

منبع: معا

کلید واژه های مطلب: وعده   کلینتون   به   نتانیاهو   در   صورت   پیروزی   در   انتخابات   چه   بود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.