قتل‌عام اعضای یک خانواده یمنی در حمله جنگنده‌های سعودی

قتل‌عام اعضای یک خانواده یمنی در حمله جنگنده‌های سعودی shia muslim                   
جنگنده‌های ائتلاف سعودی در ادامه جنایات وحشیانه علیه مردم یمن با حمله به منطقه‌ای در اطراف شهر صعده اعضای یک خانواده را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش مصاف، جنگنده‌های ائتلاف سعودی روز گذشته به صعده واقع در شمال یمن حمله و اعضای یک خانواده یمنی را به‌صورت کامل شهید کردند.
 
در این حمله که در منطقه «المیفاع ـ الطلح» صورت گرفت؛ 13 تن که بیشتر آنها زن و کودک بودند، به شهادت رسیدند. برخی از منابع این تعداد را 18 تن نیز اعلام کردند.
 
ائتلاف تحت رهبری عربستان از حدود 18 ماه پیش حملات هوایی به یمن را با هدف حمایت از «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و تضعیف انصارالله آغاز کرده‌است.
 
کشته‌شدن غیر نظامیان در حملات هوایی عربستان و متحدانش به یمن اعتراض و انتقاد سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی را به دنبال داشته‌است.
 
براساس گزارش سازمان ملل متحد از زمان آغاز حملات ائتلاف عربستان تا کنون بیش از 6 هزار نفر در در درگیری‌های یمن کشته شده‌اند؛ که بیش از نیمی از آنها غیرنظامی هستند.

 

این سازمان ملل روز جمعه درباره افزایش تلفات غیرنظامی در یمن هشدار داد و گفت: تنها در شهریور ماه (ماه اوت) 180 نفر کشته و 268 نفر زخمی شده‌اند که نسبت به ماه قبل 40 درصد بیشتر شده‌است.منبع: دفاع پرس

کلید واژه های مطلب: قتل‌عام   اعضای   یک   خانواده   یمنی   در   حمله   جنگنده‌های   سعودی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.