ورود ۱۴۲ هزار زائر خارجی به عراق در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی

ورود ۱۴۲ هزار زائر خارجی به عراق در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی shia muslim                   
مدیرکل گذرگاه‌های مرزی عراق از ورود ۱۴۰ هزار زایر عربی و خارجی به عراق برای برپایی مراسم عاشورای حسینی خبر داد.

به گزارش مصاف، سرلشگر«سامی السودانی» مدیرکل گذرگاههای مرزی امروز اعلام کرد: 140 هزار زایر عرب و خارجی از گذرگاههای زرباطیه، الشلمچه، الشیب، فرودگاه نجف و فرودگاه بصره برای ادای شعایر حسینی وارد عراق شدند. این تعداد به احتمال زیاد افزایش می‌یابد. زوار از کشورهای عربی و غیر عربی از طریق گذرگاه های زرباطیه و شلمچه و الشیب واقع در جنوب عراق و از طریق فرودگاه‌های نجف و بصره وارد این کشور شده اند.

السودانی افزود: تعداد زایران عربی و خارجی با نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورای حسینی(علیه السلام) افزایش می یابد.

در همین حال، «جعفر عبدالجبار محمد» فرماندار «بدره» در این باره گفت: گذرگاه مرزی در زرباطیه (90 کیلومتری شرق الکوت) شاهد ورود هزاران زایر خارجی با تابعیت های مختلف است تا در مراسم حسینی حضور یابند.

محمد افزود:اتوبوس های عراق و شرکت های ویژه حمل و نقل به انتقال زایران از گذرگاه مرزی به سمت کربلا اقدام می کنند.

وی ادامه داد: استانداری واسط نیز برنامه امنیتی را برای حمایت از زایران هنگام عبور آنها از خاک عراق به کربلا اتخاذ کرده است و دهها گشت امنیتی و ایست بازرسی را در جاده های کوت- بدره، کوت – نعمانیه، نعمانیه – شوملی  مستقر کردند.

در همین حال، آستان مقدس حسینی نیز 30 اتوبوس برای تسهیل در عملیات حمل و نقل زایران به عتبات مقدس اختصاص داده است.

«افضل الشامی» معاون دبیرکل آستان مقدس امام حسین (علیه السلام) تاکید کرد: این آستان مقدس برای استقبال از زایران و هیئت های حسینی و دسته جات سینه زنی در روز دهم محرم الحرام آماده است و نیروهای امنیتی نیز برنامه خود را برای حمایت از زایران اجرا می کنند.

گفتنی است، هزاران زایر عرب و خارجی در ماه محرم الحرام برای برپایی مراسم عاشورای حسینی (علیه السلام) به استان کربلا و حرم های مقدس در عراق می آیند.


منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: ورود   ۱۴۲   هزار   زائر   خارجی   به   عراق   در   آستانه   تاسوعا   و   عاشورای   حسینی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.