ادعای منابع سعودی: 40 کشتی جنگی ایرانی آبهای قلمرو یمن را نقض کرده‌اند

ادعای منابع سعودی: 40 کشتی جنگی ایرانی آبهای قلمرو یمن را نقض کرده‌اند shia muslim                   
منابع یمنی تحت حمایت سعودی‌ها در پروپاگاندایی علیه ایران مدعی شدند که 40 کشتی جنگی ایرانی، حریم آبهای سرزمینی یمن را نقض کرده‌اند تا به انصارالله سلاح تحویل دهند.

به گزارش مصاف، برخی منابع یمنی تحت حمایت عربستان سعودی در تبلیغاتی منفی علیه ایران به «الشرق الاوسط» اعلام کردند که حدود 40 کشتی جنگی ایران روز چهارشنبه (دیروز)، آبهای قلمرو یمن را نقض کردند.

این منابع یمنی مدعی شدند که به احتمال خیلی زیاد، این کشتی‌های جنگی در حال قاچاق تسلیحات برای جنبش انصارالله یمن و انتقال نیرو از برخی کشورهای آفریقایی برای پیوستن به نیروهای انصارالله می‌باشند.

این گزارش مدعی شد: «جلسه کابینه یمن، در روز چهارشنبه، در خصوص این موضوع و همچنین شیوه محافظت از آبهای قلمرو یمن بحث‌هایی صورت داد. دولت یمن از نیروهای ائتلاف عربی خواسته است تا به محافظت از آبهای یمن کمک کنند و سازمان ملل و شورای امنیت را در خصوص نقض مکرر آبهای قلمرو یمن توسط کشتی های جنگی ایران در جریان قرار دهند».

این خبر همزمان با ادعای پنتاگون مطرح شده است که اعلام کردند که طی یک هفته گذشته ناوهای آمریکایی در نزدیکی با‌ب‌المندب 2 مرتبه هدف حمله موشکی قرار گرفته است. موشک‌های شلیک شده، به ناوچه برخورد نکرده‌اند اما این کشتی‌ها را به اقدامات دفاعی مجبور کرده‌اند.

آمریکا انقلابیون یمنی را عامل این حملات معرفی کرده است. انصارالله یمن و کمیته‌های مردمی این ادعا را رد کرده‌اند.

«فهد سلیک کفاین» وزیر شیلات یمن مدعی شده است که این دومین بار در یک ماه است که کشتی‌های جنگی یمن، قلمرو آبهای این کشور را نقض کرده‌اند.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: ادعای   منابع   سعودی      40   کشتی   جنگی   ایرانی   آبهای   قلمرو   یمن   را   نقض   کرده‌اند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.