عربستان و سیاست‌های جنون آمیز و بی ثبات آل سعود

عربستان و سیاست‌های جنون آمیز و بی ثبات آل سعود shia muslim                   
از زمانی که «آمریکا» دارائی‌های «عربستان سعودی» را مسدود کرده است، بیماری «هیستری» آن برملا شده است تا مشخص شود منبع تفکر و توازن آن فقط ازکیف پول تامین می‌شود.

به گزارش مصاف، «العهد» در مقاله ای به قلم «ناصر قندیل» نوشت: بسیار کم پیش می آید که «عربستان سعودی» در یک روز واحد بر یک نقطه متمرکز باشد، سخن از پی سخن و پاسخ از پی پاسخ، توضیح به دبنال توضیح و در یک روز واحد، سه موضع جداگانه و متمایز از هم اتخاذ می کند. این موضوع در مورد کشوری مقوایی و بدون سنت و قانون که سیاستمداران مبتدی و ناشی، آن را به پیش می برند، بسیار کم اتفاق می افتد. کمترین توصیفی که در مورد مقامات چنین دولتی مبتلا به هذیان می توان گفت همان، خواری و توحش و بی تجربگی است، آنان به بیماری هیستری و عدم کنترل اعصاب و بی ثباتی در موضع و سندرم پارکینسون مبتلا هستند که زیان مالی ناشی از جنگ در «سوریه» و «یمن» را نیز باید بدان افزود.

 در یک روز واحد، «ولید البخاری» کاردار سفارت «عربستان» در «لبنان» با یادآوری سخنان «سعود الفیصل» وزیر خارجه سابق «عربستان»، در توئیت خود «ژان عبید» وزیر امور خارجه «لبنان» را حکیم وزرای خارجه عرب برشمرد،  اما به دنبال تفاسیر تبلیغاتی و واکنش های بزرگ  محافل سیاسی، توئیت خود را حذف کرده و دلیل حذف آن را، برداشت های اشتباه از مقصود خود اعلام کرد. حال باید گفت که این توضیحات پیاپی و پشت هم، نشانه ای از سردرگمی در مورد نحوه نزدیک شدن جنبش «سعد حریری» به «میشل عون»، نامزد انتخاباتی است. در غیر این صورت، چه کسی اقدام کاردار سفارت را در توئیت خود تایید می کند؟

 در همان روز خبر گزاری «رویترز» به نقل از یک مقام دولت «مصر» گفت که شرکت «آرامکو» متعلق به «عربستان سعودی»، توقف عرضه مواد نفتی به شرکت نفتی «مصر» را به صورت شفاهی اعلام کرد. همچنین این مقام دولتی که خواست نامش فاش نشود، افزود: «آرامکو عدم توانائی خود را در تامین محموله فرآورده های نفتی مصر اعلام کرده است». وی دلیل توقف را تأمین نیازهای نفتی و یا مدت زمان مورد نظر را توضیح نداد اما ساعتی پس از انتشار این خبر، «آمرامکو» این خبر را تکذیب کرد واز انتشار چنین خبری که با تأیید برخی مقامات مصری نسبت به احتمال توقف عرضه نفت به «مصر»  از سوی «عربستان» همراه بود، اظهار تأسف کرد. ای توضیح، خود مؤید صحت این خبر بود.

- در همان روز رسانه های حمایت شده توسط «عربستان سعودی» به ویژه کانال های ماهواره ای با شعار «آگاهی بیشتر» خواستار صحبت در مورد سناریوهای مختلف در ارتباط با توضیح قتل عام  و جنایت های هواپیماهای سعودی درمراسم ختمی در«صنعاء» شدند. موضع «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد که چندی پیش نیز با دریافت رشوه، نام «عربستان» را از لیست سیاه سازمان ملل در مورد حمله به غیر نظامیان و آزار و کشتار کودکان یمنی پاک کرد، مشخص شد و آن را فاجعه ای بزرگ برشمرد و گفت: «عربستان مرتکب جنایت جنگی شده و نمی تواند آن را انکار کند، دلایل موجود، بسیار قوی  مستحکم هستند». در نتیجه، رسانه های متکی به نظریه «آگاهی بیشتر» تصمیم به نادیده گرفتن این گزارش و خبر و دبیر کل و سازمان ملل گرفتند و چنین گفتند که قربانیان مراسم ختم، تحریک حوثی ها را علیه «عربستان سعودی» تأیید نمی کنند و خواستار بررسی هستند.

- «عربستان سعودی» در یک روز سقوط می کند، بدون اینکه کسی نام سقوط را بر آن نهد، سرگردان است و از زمانی که «آمریکا» دارائی های آن را مسدود کرده است، رسوائی بیماری «هیستری» آن برملا شده است تا مشخص شود منبع تفکر و توازن و هیمنه آن فقط از کیف پول تامین می شود نه از جای دیگر که با وزش بادی خالی می شود.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: عربستان   و   سیاست‌های   جنون   آمیز   و   بی   ثبات   آل   سعود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.