پیروزی تاریخی مسلمانان در یونسکو پایان دهنده ادعاهای واهی صهیونیست‌ها در مورد اماکن اسلامی

پیروزی تاریخی مسلمانان در یونسکو پایان دهنده ادعاهای واهی صهیونیست‌ها در مورد اماکن اسلامی shia muslim                   
پیروزی تاریخی مسلمانان در «یونسکو» به هر گونه رابطه یهود با اماکن اسلامی پایان بخشیده، اشغالگری و شهرک سازی را محکوم می‌کند .

به گزارش مصاف، روزنامه "رأی الیوم" در سرمقاله خود نوشت: قطعنامه «یونسکو» در سازمان ملل متحد که حقی برای یهود نشناخته و وجود هر گونه ارتباط آنان با مقدسات «قدس» و در رأس آنها «مسجد الأقصی» را تکذیب می کند، به عنوان یک پیروزی برای همکاری مشترک عربی اسلامی در مجامع بین المللی و تأییدی بر هویت عربی-اسلامی مکان های مقدس و پوچی ادعاهای اشغالگران اسرائیلی در این زمینه به شمار می آید.

این تصمیم فرح بخش، امید را برای جلب توجه کرامت عربی اسلامی به سمت نخستین موضوع اصلی و حداقل، بررسی فرهنگی تجاوز اسرائیل در زمانی که رژیم اشغالگر نفوذ سیاسی و دیپلماتیک فراوانی در آسیا و افریقا داشته است، احیا می کند.

رژیم اشغالگر در طول شصت سال گذشته از خلال حفاری های بی شمار در قدس اشغالی به دنبال یافتن حتی یک دلیل برای اثبات ادعاهای خود در این شهر و دیگر سرزمین های اشغالی بوده که همیشه با شکست مواجه شده است.

 چه زیباست که تمام کشورهای عربی مانند یک مرد پشت این تصمیم ایستاده و در مبارزه با ائتلاف «آمریکا» و «اسرائیل»، برادرانه از کشورهای اسلامی حمایت کنند، درست مانند زمانی قبل از توافق های «اسلو» و «کمپ دیوید» که «اسرائیل» نزد افکار عمومی رژیمی منفور بود.

این یک تصمیم تاریخی است که حقیقت را اثبات و نیرنگ «اسرائیل» را در تمام اشکال خود رد می کند و هر نوع عمل حفاری در «مسجد الأقصی» و شهرک سازی های اسرائیلی را در سرزمین های اشغالی محکوم می کند.

دیوار براق همچنان دیواری اسلامی باقی خواهد ماند و ادعاهای یهودی مآب «اسرائیل» بی اعتبار خواهد ماند و دستور رسمی سازمان ملل در حمایت از میراث و هویت فرهنگی آثار تاریخی در تمام جهان صادر می شود.

این تصمیم مستند به اسناد و دلایل قانونی، هر گونه تولیت «اسرائیل» را بر این آثار دینی و فرهنگی در قدس اشغالی رد کرده و خواستار بازگشت آنها به همان وضعیت قبل از سال 2000 یعنی قرار گرفتن در حیطه تسلط اوقاف اسلامی اردن است.

 ما در این روزنامه یعنی «رأی الیوم» از سازمان «یونسکو» که وجدان جهانی را در حمایت از میراث فرهنگی- انسانی که در بردارنده پیام های انسان دوستانه و فرهنگی و سیاسی است، بیدار کرد، تشکر و قدر دانی می کنیم، زیرا در مقابل فشارهای آمریکا و اسرائیل زانو  نزد و همچون کوه در مواجهه با تهدیدات و  باج خواهی ها ایستاد.

همچنین فراموش نخواهیم کرد که یاد نمایندگان باشرافت عرب و مسلمان آفریقائی و آسیائی و آمریکای جنوبی را که با تحقق این پیروزی تاریخی، بشر دوستانه، فرهنگی و مذهبی حق را به صاحبان اصلی آن بازگرداندند، زنده نگه داریم.

حضور رژیم اشغالگر قدس که در فلسطین اشغالی مرتکب جنایت های جنگی شده، اساسا غیرقانونی است و تازمان توقف جنایت های خود و تسلیم شدن در برابر قطعنامه های صلح سازمان ملل و پایان دادن به اشغال نباید وجود خارجی داشته باشد.

ما امیدواریم دولت های عربی که میلیاردها دلار در جنگ های سوزان منطقه هزینه می کنند، هر گونه زیان مادی ناشی از اقدامات «آمریکا» و «اسرائیل» را در توقف کمک های مالی خود به بودجه سالانه این سازمان جبران کنند.

یک بار دیگر از سربازان گمنام سازمان «یونسکو» ، که در سکوت و با تکیه بر قدرت حق مسبب این پیروزی بزرگ تاریخی شدند، تشکر و قدر دانی می کنیم، امید آن داریم که مایه درس و عبرت و سرآغاز تحول و مقدمه پیروزی های دیگر برای صاحبان حقوق مشروع در سرزمین های مقدس باشد.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: پیروزی   تاریخی   مسلمانان   در   یونسکو   پایان   دهنده   ادعاهای   واهی   صهیونیست‌ها   در   مورد   اماکن   اسلامی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.