گاردین: جوانان آمریکایی نابودی زمین را به پیروزی کلینتون و ترامپ ترجیح می‌دهند

گاردین: جوانان آمریکایی نابودی زمین را به پیروزی کلینتون و ترامپ ترجیح می‌دهند shia muslim                   
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد جوانان آمریکایی ترجیح می‌دهند یک شهاب‌سنگ کره‌زمین را نابود کند؛ اما ترامپ و کلینتون به ریاست‌جمهوری نرسند.

به گزارش مصاف، جوانان آمریکایی تا حدی از کاندیداهای ریاست جمهوری ناراضی اند که تقریبا از هر 4 نفر، 1 نفر اعلام کرده است حاضر است یک شهاب سنگ عظیم‌الجثه به کره زمین برخورد کند، اما دونالد ترامپ – نامزد جمهوری‌خواه – و هیلاری کلینتون – نامزد دموکرات – وارد کاخ سفید نشوند.

این نظرسنجی به منظور ارزیابی میزان نارضایتی جوانان آمریکایی از انتخاب‌های پیش رویشان در رای‌گیری روز 8 نوامبر (18 آبان) انجام شد.

از بین 1247 شرکت‌کننده در این نظرسنجی – که بین 18 تا 35 سال سن دارند – نزدیک به 53 درصد اعلام کرده اند ترجیح می‌دهند یک شهاب‌سنگ زمین را نابود کند اما دونالد ترامپ به دفتر ریاست جمهوری آمریکا راه نیابد. 34 درصد آن‌ها نیز اعلام کردند نابودی کره زمین بهتر از رسیدن هیلاری کلینتون به سمت ریاست جمهوری آمریکا است.

نزدیک به 39 درصد نیز در این نظرسنجی اعلام کرده اند ترجیح می‌دهند باراک اوباما – رئیس جمهور آمریکا – برای همیشه در سمتش باقی بماند اما سکان کشور را به دست ترامپ و کلینتون نسپارد. 26 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز اظهار کرده اند یافتن رئیس جمهور آینده آمریکا با برگزاری مسابقه بخت‌آزمایی، بهتر از ریاست جمهوری نامزدهای کنونی است.

یکی از مسئولان برگزاری این نظرسنجی گفت: "ما تصور نمی‌کردیم نتایج این گونه باشد. این مسئله نارضایتی جوانان آمریکایی از سیاست‌های کشورشان را به روشنی نشان می‌دهد."

با این‌حال، در نظرسنجی‌های سراسری، کلینتون با فاصله‌ای اندک از ترامپ پیشی گرفته است.

این نظرسنجی بین روزهای 10 تا 13 اکتبر (19 تا 22 مهر) انجام شد. از میان 1247 شرکت کننده در این نظرسنجی، تنها 680 نفر اعلام کردند احتمال دارد در انتخابات آینده آمریکا شرکت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: گاردین      جوانان   آمریکایی   نابودی   زمین   را   به   پیروزی   کلینتون   و   ترامپ   ترجیح   می‌دهند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.