درهای باز مساجد «اکلاهما» به روی غیرمسلمانان

درهای باز مساجد «اکلاهما» به روی غیرمسلمانان shia muslim                   
مراسم «روز درهای باز مساجد» در مساجد ایالت «اکلاهما» با هدف آشنایی شهروندان آمریکایی با اماکن مذهبی مسلمانان برگزار می‌شود.

به گزارش مصاف،، مرکز اسلامی شهر «تولسا» در اکلاهما به همراه پنج مسجد دیگر این ایالت فردا یکشنبه، ۲ مهرماه، میزبان مراسم روز درهای باز مساجد شامل بازدید از مساجد، پذیرایی و پرسش و پاسخ خواهد بود.

سؤالاتی که قرار است مطرح شود، عبارتند از: مسلمانان کجا کار می‌کنند و به مدرسه می‌روند؟ آیا مسلمانان عضو نیروهای نظامی آمریکا هستند و رأی می‌دهند؟ قوانین اسلامی در اکلاهما چگونه است؟
شریل صدیقی، رئیس شورای اسلامی اکلاهما در این باره گفت: دعوت از عموم مردم در این مراسم فرصتی است تا آن‌ها بدانند تنها عده کمی مسلمان خوب وجود ندارد، بلکه مسلمانان در سراسر آمریکا مردمان خوبی هستند که مانند شهروندان آمریکایی مالیات می‌دهند و داوطلب کمک‌رسانی به مردم هستند.

وی گفت: امسال اهداف این مراسم تغییر دادن روایت‌های غلط آمریکایی‌ها در مورد اسلام و مسلمانان از طریق مقایسه دروغ‌ها و اطلاعات غلط با اطلاعات مبتنی بر حقایق است.

صدیقی افزود: اظهارات اسلام‌ستیزانه کاندیداهای ریاست‌جمهوری باعث افزایش حملات علیه مسلمانان در آمریکا شده است و یکی از نگرانی‌های مهم سازمان‌های اسلامی، مسئله اسلام‌هراسی است.
وی با بیان اینکه اظهارات اسلام‌ستیزانه علیه مسلمانان و اعراب برای تمام آمریکایی‌ها مشکل‌ساز خواهد بود، تصریح کرد: مسلمانان در تمام ابعاد مردمی صاف و بی‌ریا هستند و به مردم ادیان دیگر احترام می‌گذارند.
 
گفتنی است، مراسم روز درهای باز همه ساله در مساجد اکلاهما برگزار می‌شود، اما امسال این مراسم برای نخستین‌بار به عنوان بخشی از کمپین ملی «یک آمریکا» است که توسط شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا حمایت مالی می‌شود.

جامعه مسلمانان شهر تولسا، بخشی از اقلیت مسلمان آمریکاست که بر اساس برآوردها تعداد آن‌ها به ۶ تا ۸ میلیون نفر می‌رسد.

منبع: ایکنا

کلید واژه های مطلب: درهای   باز   مساجد   «اکلاهما»   به   روی   غیرمسلمانان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.