آمریکایی آزاد شده، از ایران شکایت و درخواست 40 میلیون دلار غرامت کرد

آمریکایی آزاد شده، از ایران شکایت و درخواست 40 میلیون دلار غرامت کرد shia muslim                   
یکی از 4 زندانی‌های آزاد شده در جریان تبادل زندانیان میان تهران-واشنگتن، از ایران شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت 40 میلیون دلاری شده است.

به گزارش مصاف، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که نصرت الله خسروی یکی از 4 زندانی که در جریان تبادل زندانیان میان تهران-واشنگتن آزاد شد در یک دادگاه در آمریکا از ایران شکایت کرده و خواستار دریافت 40 میلیون دلار غرامت شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، فرزاد خسروی که به نام نصرت الله خسروی شناخته می‌شود، دوشنبه گذشته در دادگاهی در واشنگتن از دولت ایران شکایت کرده است.

دادخواست خسروی می‌گوید که وی ایران را ترک کرده و در سال 1982 در آمریکا پناهندگی سیاسی دریافت کرده است اما در سال 2012 مجدداً به ایران بازگشته است. در این طرح دعوی مدعی شده است که مقامات دولت ایران در ابتدا، گذرنامه وی را ضبط کرده‌اند و سپس آن را برگردانده‌اند اما زمانیکه قصد داشته در سال 2015 ایران را ترک کند، بازداشت و شکنجه شده است.

«دنی آنوراتو» وکیل مدافع خسروی حاضر نشده است که روز جمعه (دیروز) در خصوص درخواست شکایت موکلش از ایران اظهارنظر کند.

خبرگزاری‌ها گزارش کردند که فرزاد خسروی از جزیره «مارکو» ایالت فلوریدا روز دوشنبه در دادگاه فدرال منطقه کلمبیا علیه ایران طرح دعوی کرده است و خواستار دریافت 40 میلیون دلار غرامت از دولت ایران شده است.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: آمریکایی   آزاد   شده،   از   ایران   شکایت   و   درخواست   40   میلیون   دلار   غرامت   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.