بررسی «ترور بشار اسد» در کنگره آمریکا

بررسی «ترور بشار اسد» در کنگره آمریکا shia muslim                   
مجله آمریکایی«فارن پالیسی» فاش کرد، کنگره آمریکا پیشنهاد «ترور بشار اسد» برای حل بحران سوریه را بررسی می‌کند.

به گزارش مصاف، مجله آمریکایی «فارن پالیسی» فاش کرد که «بازها» در کنگره آمریکا بررسی گزینه های خشن تر در برخورد با بحران سوریه را آغاز کردند و پیشنهاد ترور «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه از جمله این گزینه هاست.

این مجله اعلام کرد: این پیشنهاد غافلگیرکننده در نشستی پشت درهای بسته در کنگره که شورای روابط بین المللی روز پنجشنبه گذشته برگزار کرد، بررسی شد؛ هنگامی که «دوگ لامبرون» از اعضای جمهوریخواه می پرسد: « نظر شما در مورد ترور اسد چیست؟».

سه نفر از 75 نفر از اعضای حاضر در این نشست به مجله فارن پالیسی اعلام کردند: موضوع ترور اسد در این نشست مطرح شده است و این پرسش از «فیلیپ گاردون» هماهنگ کننده پیشین در کاخ سفید در امور خاورمیانه پرسیده شد و وی با این فکر مخالفت کرد و آن را غیر قانونی دانست.

یکی از منابع این مجله گفت: پاسخ گاردون در این مسئله خلاصه می شود که تررو بشار اسد مغایر قانون خواهد بود و هرگز هیچ تغییر زیادی در همه اوضاع ندارد، زیرا این امر هرگز منفعت روسیه و ایران را در سوریه از بین نمی برد.

فارن پالیسی به نقل از یکی از معاونان دوگ لامبرون گفت: هرمناقشه ای درباره این موضوع که شاید در این نشست جریان یافت، منعکس کننده موضع این عضو کنگره نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که موضع لامبرون درباره ترور اسد چیست، گفت: این مسئله با سیاست آمریکا مغایرت دارد. اینگونه برنامه ها هرگز تغییر کافی به شمار نمی آید تا امر جدیدی ایجاد کند.

این مجله تردید دارد که رئیس جمهوری جدید آمریکا روش سیاسی جدیدی را بپذیرد که به ترور اسد بینجامد، ولی این مسئله به اذهان یادآوری می کند که وزارت امور خارجه آمریکا راه حل های تهاجمی تری را برای پایان بحران مداوم که از شش پیش ادامه دارد، بررسی می کند. از جمله این راه حل ها عملیات نظامی برای افزایش فشار بر دولت اسد و نیروهای روسیه باهدف حرکت «عملیات انتقال سیاسی» به سمت جلو است.

فارن پالیسی اعلام کرد: این طرح باعث حیرت شرکت کنندگان در این نشست شد.

مجله فارن پالیسی به اذهان صدور فرمان سال 1976 میلادی از «جرالد فورد» رئیس جمهوری پیشین آمریکا مبنی بر مشارکت مسئولان دولت آمریکا در طراحی عملیات ترور سیاسی را یادآوری می کند. این فرمان زمانی صادر شد که اطلاعات درباره برنامه آژانس اطلاعات مرکزی(سیا) درباره ترور «فیدل کاسترو» رئیس جمهوری کوبا درز پیدا کرد. از آن زمان، همه رئیس های جمهور آمریکا به این فرمان پایبند هستند و براساس آن هیچ کارمندی در آمریکا حق توطئه برای اجرای عملیات ترور سیاسی را ندارد.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: بررسی   «ترور   بشار   اسد»   در   کنگره   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.