باز شدن درهای مساجد آمریکا برای عموم

باز شدن درهای مساجد آمریکا برای عموم shia muslim                   
مسلمانان آمریکا برای ایجاد شناخت بهتر و بیشتر نسبت به اسلام، درهای مساجد این کشور را به روی عموم مرد گشودند تا با حضور در این امکان مقدس اسلامی، نسبت به اسلام شناخت پیدا کنند.

به گزارش مصاف، در پی بالاگرفتن رقابت های انتخاباتی در ایالات متحده آمریکا و تنها در کمتر از ۱۰ روز مانده به این رویداد سیاسی در این کشور، مساجد آمریکا، برنامه درهای باز مساجد را با وسعت و جدیت بیشتری آغاز کردند.

جوامع اسلامی و مسلمانان آمریکایی برای مقابله با تفاسیر غلطی که «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه آمریکا از اسلام و مسلمانان ارائه داده و می‌دهد، با بازگرداندن درهای مساجد این کشور، این فرصت را برای همگان فراهم کردند تا با حضور در این اماکن مقدس اسلامی، نسبت به اسلام و مسلمانان شناخت مناسبی پیدا کنند.

آنان امیداورند این اقدام آموزش‌های لازم پیرامون اسلام و آنچه در داخل مساجد می‌گذرد را، برای غیر‌مسلمانان به ارمغان بیاورد و از این طریق با کج فهمی ها و تفاسیر غلط به جا مانده از سخنانان جنجالی ترامپ، مبارزه کرده باشند.

یکی از سیاست‌های جنجالی ترامپ، جلوگیری از ورود مسلمانان به این کشور در راستای ارتقاء امنیت آمرکیا عنوان شده است که البته این سخنان وی با اعتراض‌های گسترده‌ای از سوی مسلمانان و غیر‌مسلمانان روبرو شد.

مسلمانان آمریکا بر این باورند برنامه درهای باز برای مساجد، نه تنها شناخت خوبی از اسلام برای غیرمسلمانان ایجاد می‌نماید، بلکه سبب می شود مسلمانان و پناهجویان مسلمان که اکنون تعداد آن ها از مرز یک میلیون نفر تجاوز می‌کند، از خطر جدی انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهوری آمریکا آگاه شده و با حضور گسترده خود در این انتخابات، در آینده خود تاثیرگذار ظاهر شوند.

«آنا گیونز» یکی از بانوان مسلمان فعال در این برنامه، اظهار داشت: اسلام هراسی در آمریکا شایع شده‌است و ترامپ نیز با سخنان خود بر خشونت بیشتر علیه مسلمانان دامن می‌زند.

وی در ادامه افزود: هر سخنی که از ترامپ صادر می‌شود، بسیار مضحک و بیشتر شبیه جوک است ولی متاسفانه برخی شهروندان آمریکایی سخنان او را جدی گرفته‌اند.

شایان ذکر است انجمن ارتباطات اسلامی آمریکا در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است از افزایش بی سابقه اقدامات نژادپرستانه علیه مسلمانان در طول سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی خبر داد. همچنین در گزارشی که روزنامه «هافینگتون پُست» در باره اسلام هراسی و گسترش آن در ایالات متحده آمریکا منتشر کرده، آمده که در سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۲۹۰ اقدام ضد اسلامی صورت گرفته است.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: باز   شدن   درهای   مساجد   آمریکا   برای   عموم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.