رژیم صهیونیستی ،سازمان ملل را تهدید کرد

رژیم صهیونیستی ،سازمان ملل را تهدید کرد shia muslim                   
رژیم صهیونیستی گفت که در صورت تصویب قطعنامه ضد اسراییلی،حاکمیت خود را بر مناطقی که شهرک‌های یهودی نشین در آنها ساخته شده است،اعلام خواهد کرد.

به گزارش مصاف، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی تهدید کرد که اگر سازمان ملل قطعنامه شورای امنیت برای محکومیت بیشتر فعالیت های غیرقانونی شهرک سازی اسراییل راتصویب کند،این رژیم حاکمیت خود را بر سرزمین های اشغالی در کرانه باختری اعلام می کند.

فلسطینی ها در طول سال های گذشته چند قطعنامه را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه دادند تا رژیم صهیونیستی را به خاطر فعالیت های غیر قانونی ساخت شهرک های یهودی نشین در «جوده» و «سامریه» محکوم کنند.

آنها امیدوارند که فشارهای بین المللی بتواند به تسهیل گفتگوهای صلح با اسراییل کمک کند.

در ماه سپتامبر،محمود عباس،رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به مجمع عمومی سازمان ملل اطمینان داد که فلسطین تلاش هایش را برای تصویب قطعنامه غیر قانونی بودن شهرک سازی یهودی در شورای امنیت سازمان ملل از سر خواهد گرفت.

در حالی که بحث ها در این زمینه در شورای امنیت ادامه دارد،نفتالی بنت،وزیر آموزش رژیم صهیونیستی از اسراییلی ها خواست که آماده الحاق مناطق مشمول ساخت شهرک های یهودی نشین در صورتی باشد که شورای امنیت به هر قطعنامه ای در این زمینه رای مثبت دهد.

بنت در یک نشست سیاسی در بیت المقدس در این باره گفت:این بحث وجود دارد که در ماه های آتی شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای را علیه اسراییل صادر خواهد کرد.اگر این اتفاق بیفتد،واکنش ما اعلام فوری حاکمیت بر «جوده»  و «سامریه» خواهد بود.

بسیار بعید به نظر می رسد که شورای امنیت قطعنامه ای را قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز 8 نوامبر صادر کند.

ماه گذشته،گروه 88 نفره از سناتورهای آمریکایی از باراک اوباما،رییس جمهوری آمریکا خواستند تا قطعنامه های یکجانبه سازمان ملل در خصوص مسئله اسراییل-فلسطین را وتو کند.


منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: رژیم   صهیونیستی   ،سازمان   ملل   را   تهدید   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.