تعداد مسلمانان ایتالیا طی ۵ دهه، هزار برابر شده است

تعداد مسلمانان ایتالیا طی ۵ دهه، هزار برابر شده است shia muslim                   
تعداد مسلمانان در ایتالیا در پنج دهه گذشته هزار برابر شده است.

به گزارش مصاف، بر اساس تحقیقات جدید انجام شده در ایتالیا نشان می دهد که تعداد مسلمانان در این کشور افزایش پیدا کرده و به حدود دو میلیون نفر رسیده است.

به گفته کارشناسان،انتظار می رود که با ادامه ورود مهاجران از آفریقا و خاورمیانه به ایتالیا،تعداد مسلمانان در این کشور کماکان افزایش پیدا کند.

ماسیمو اینترووینه،رییس مرکز مطالعات نوین مذهبی و جامعه شناس ایتالیایی در این باره گفت:حضور این تعداد مسلمان در ایتالیا شوک برانگیز است زیرا در سال 1970 تنها دو تا سه هزار مسلمان در این کشور زندگی می کردند.

وی افزود:تعداد مسلمانان در ایتالیا به سرعت در حال افزایش است. اسلام دومین دین بزرگ در ایتالیا بعد از مسیحیت کاتولیک است.

این در حالی است که تنها نام چهار مسجد رسمی در ایتالیا ثبت شده است.

ایتالیا ،شورای اسلامی ایتالیایی را برای تهسیل روابط میان مقامات ایتالیایی و مسلمانان و تحکیم پیوند میان آنها، تشکیل داده است.

اما با وجود اینکه ایتالیا میزبان بزرگ ترین مسجد اروپا یعنی مسجد جامع رم است،اسلام به طور رسمی از سوی دولت این کشور به رسمیت شناخته نشده و این روند منجر به ایجاد مکان های زیرزمینی برای عبادت مسلمانان شده است.

ایتالیا بیش از 400 هزار مهاجر از جمله مسیحیان و مسلمانان را در سه سال گذشته پذیرفته است.

بر اساس گزارش وزارت کشور ایتالیا تنها در ماه های ژانویه تا سپتامبر سال 2016 میلادی،حدود 124 هزار و 500 مهاجر وارد ایتالیا شدند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: تعداد   مسلمانان   ایتالیا   طی   ۵   دهه،   هزار   برابر   شده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.