کودکان پناهجوی سوری در آغوش گرم سازمان شیعی «حسین کیست؟»

کودکان پناهجوی سوری در آغوش گرم سازمان شیعی «حسین کیست؟» shia muslim                   
شعبه تورنتو سازمان شیعی «حسین کیست؟» طی برنامه‌ای میزبان تعدادی از پناهجویان سوری و افسران پلیس بود تا در این برنامه مشترک، پناهجویان جدیدالورود را نسبت به فضای موجود در کانادا آگاه و آنان را با پلیس و قوانین این کشور آشنا سازد.

به گزارش مصاف، سازمان شیعی «حسین کیست؟» که رسالت خود را معرفی حضرت اباعبدالله الحسین به جهانیان با استفاده از ابزارها و روش‌های نو و جدید می‌داند، میزبان تعدادی از خانواده های سوری پناهجو در شهر "تورنتو" بود.

اعضای داوطلب این سازمان برنامه‌ای به همین مناسبت ترتیب دیده بودند و چند خانواده سوری که اخیرا به کانادا وارد شده‌اند را دعوت کرده و ضمن پذیرایی و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان آنان، نشست‌هایی پیرامون دانش‌افزایی پناهجویان نسبت به قوانین، مقررات و فضای حاکم بر جامعه کانادا را برای آنان بیان کردند.

این سازمان همچنین از چند تن از افسران پلیس شهر تورنتو نیز برای حضور در این برنامه دعوت کرده بود که با حضور آنان، زمینه آشنایی پناهجویان سوری با پلیس و قوانین جزایی کانادا نیز فراهم شد.

همچنین در نشست‌هایی که بین اعضای این سازمان شیعی و پناهجویان سوری صورت گرفت، ایشان با تاکید بر الهام گرفتن از حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) اهداف و رسالت خود را برای آنان تشریح کردند.

شایان ذکر است سازمان شیعی «حسین کیست؟» با دولت کانادا برای انجام آموزش‌های لازم برای هر یک از پناهجویان، از جمله آموزش ها زبانی و فرهنگی، همکاری نزدیکی دارد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: کودکان   پناهجوی   سوری   در   آغوش   گرم   سازمان   شیعی   «حسین   کیست؟»   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.