روزه داری اجباری عناصر داعش به دلیل کمبود مواد غذایی در انبارهای موصل

روزه داری اجباری عناصر داعش به دلیل کمبود مواد غذایی در انبارهای موصل shia muslim                   
کمبود شدید مواد غذایی در موصل باعث شد گروهک تروریستی داعش ضمن کاهش وعده‌های غذایی عناصر خود، از آنها بخواهد به روزه داری روی بیاورند.

به گزارش مصاف، یک منبع محلی آگاه در شهر موصل، مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که که سرکرده های داعش تصمیم گرفتند وعده های غذایی عناصر این گروهک تروریستی در شهر مذکور را کاهش دهند و آنها را به روزه داری تشویق کنند.

بر اساس این گزارش، منبع مذکور در گفت و گو با السومریه نیوز ضمن تاکید بر این که گروهک تروریستی داعش کنترل بزرگ ترین انبار مواد غذایی خود در منطقه برطله در شرق موصل را از دست داده جایی که جنگنده های نیروی هوایی عراق و ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا آن را منهدم ساختند، اظهار داشت: کمبود مواد غذایی در انبارهای داعش، سرکرده های این گروهک تروریستی را وادار کرد تا وعده های غذایی عناصر خود را به یک وعده در روز کاهش دهند.

به گفته این منبع محلی، سرکرده های داعش ضمن درخواست از عناصر این گروهک تروریستی برای روزه داری و تحمل گرسنگی، حادثه «شعب ابی طالب» در دوران صدر اسلام را برای آنها یادآور شدند جایی که قریش هر گونه ارتباط و خرید و فروش کالا با مسلمانان را قطع کردند و درهای بازارها را نیز به روی آنها بستند تا این که هر چه داشتند به پایان رسید با این حال همچنان صبر پیشه کردند.

منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود همچنین اعلام کرد که تروریست های داعش با استفاده از بلندگوهای مساجد از ساکنان موصل خواستند برای آنها مواد غذایی جمع آوری کنند.

این در حالی است که فرماندهی عملیات آزادسازی شهر موصل حت عنوان «نینوا ما می آییم» امروز تاکید کرد که در هفدهمین روز عملیات، نیروهای عراقی به پیشروی خود در داخل بخش شرقی شهر ادامه می دهند و هیچ گونه توقفی در کار نیست.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: روزه   داری   اجباری   عناصر   داعش   به   دلیل   کمبود   مواد   غذایی   در   انبارهای   موصل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.