خطر حضور داعش در هند جدی شد

خطر حضور داعش در هند جدی شد shia muslim                   
با توجه به فعالیت آزادانه افراد وابسته به گروه تروریستی داعش و تلاش برای عضوگیری از شهرهای مختلف هند، خطر جدی فعالیت‌های تروریستی این کشور را تهدید می‌کند.

 به گزارش مصاف، عملیات‌های تروریستی داعش در غرب و دستپاچگی موجود در کشورهای حامی این گروه از آمریکا و فرانسه گرفته تا عربستان و هند این حقیقت را می‌نماید که  خطر وجود داعش برخی از حامیانش را نیز تهدید می‌کند.

 به تازگی وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش در هندوستان هشدار جدی داده است تا در مقابل خطرات داعش هوشیار باشند.

گفته می‌شود برخی از فرماندهان دستگیر شده گروه تروریستی داعش اعتراف کرده‌اند که هند از بزرگترین حامیان مالی و تسلیحاتی این گروه تروریستی است و بارها دست به اعزام گروههای بزرگ برای تقویت این گروه زده است.

به گزارش سایت انگلیسی «کانفلیکت آرم»، هند نقش گسترده‌ای در تامین سلاح ها و مواد منفجره داعش دارد. ولی در شرایط جدیدی با خطر حملات این گروه تروریستی مواجه شده است.

دهها نفر از اتباع هند عضو گروه تروریستی داعش هستند و این گروه در شهرهای مختلف این کشور اقدام به تاسیس مراکز جذب نیرو کرده است.

به نوشته رسانه پاکستانی، «یاسمین زید» از سرکردگان داعش در هند که چندی پیش در فرودگاه دهلی نو دستگیر شده بود به مطالب مهمی پیرامون این همکاری مخفی اشاره کرده است.

دیلی پاکستان نوشته که هفت کارخانه بزرگ تولید مهمات هند متهم به تولید اسلحه برای داعش هستند.

دراین گزارش نام این کارخانه‌ها نیز به ترتیب ذیل آمده شده است:

(Gulf Oil Corporation, sulrand stryz, Premier Explosives, chemicals Rajasthan, Chaminda, economic ministers and explosive Ideal Industries)

یاسمین زید گفته که  افراد این گروه آزادانه با صرف هزینه سعی در جذب نیرو از شهرهای مختلف هند دارند و تا کنون موفقیت‌های زیادی نیز بدست آورده‌اند.

منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: خطر   حضور   داعش   در   هند   جدی   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.