درخواست جنبش اسلامی نیجریه برای آزادی بدون قید و شرط شیخ زکزاکی

درخواست جنبش اسلامی نیجریه برای آزادی بدون قید و شرط شیخ زکزاکی shia muslim                   
جنبش اسلامی نیجریه بار دیگر خواستار آزادی بدون قید و شرط شیخ زکزاکی شد.

 

به گزارش مصاف، جنبش اسلامی نیجریه با تکرار غیرقانونی بودن بازداشت شیخ "ابراهیم زکزاکی،" رهبر این جنبش، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط وی شد.

جنبش اسلامی نیجریه درباره بازداشت غیرقانونی 50 نفر از اعضای این جنبش در شهر جوس، واقع در ایالت پلاتو، به دست نیروهای امنیتی ابراز تاسف کرد. دو نفر از مقامات عالی رتبه جنبش اسلامی نیجریه اعلام کردند نیروهای ارتش با اعمال خشونت، ایجاد وحشت و استفاده از گاز اشک‌آور به حامیان و اعضای جنبش حمله کردند و در جریان این یورش 50 نفر بازداشت شدند.

جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد: نیروهای ارتش بسیاری از مسلمانان کشور را به بهانه‌های واهی دستگیر و به آنها را به بهانه‌های مختلفی متهم می‌کنند. در این میان بازداشت افراد کم توان، کودکان، مادران و حتی زنان باردار از سوی نیروهای ارتش غیرقابل پذیرش است.

در میان 50 مسلمان بازداشت شده، 22 دانشجو و 13 فرد کم سن و سال از جمله دختربچه‌ای 9 ساله به چشم می‌خورد. این افراد هنوز دربند نیروهای نظامی هستند و اطلاعی از زمان آزادی آنها در دست نیست.

در ایالت پلاتو نیجریه نیز قوانین سخت‌گیرانه‌ای درمورد مسلمانان شیعه وجود دارد. این افراد حتی هنگام سرقت اموالشان نمی‌توانند از سوی نیروهای پلیس درخواست کمک کنند زیرا پلیس نیجریه تعهدی در قبال رسیدگی به شکایات مسلمانان شیعه ندارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: درخواست   جنبش   اسلامی   نیجریه   برای   آزادی   بدون   قید   و   شرط   شیخ   زکزاکی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.