رژیم صهیونیستی اذان صبح را در مناطقی از قدس ممنوع کرد

رژیم صهیونیستی اذان صبح را در مناطقی از قدس ممنوع کرد shia muslim                   
رژیم صهیونیستی پخش اذان صبح از مساجد منطقه شرقی قدس اشغالی را ممنوع کرده است.

 

 به گزارش مصاف، شهردار قدس اشغالی به مسئولان شهرداری دستور داده با همکاری پلیس رژیم صهیونیستی به بررسی موضوع منع پخش اذان از کلیه مساجد قدس بپردازند زیرا به ادعای او، صدای اذان در قدس موجب "رنجش و ناراحتی" شهرک نشینان صهیونیست می شود.

"نیر برکات" شهردار قدس اشغالی، ضرورت اجرای قانون ادعایی "منع سر و صدا" را خواستارشد. به موجب این قانون پلیس رژیم اشغالگر صهیونیستی می تواند افراد خاطی را فراخوانده، بازخواست و پیگیری های جنایی و جریمه نقدی علیه آنها اعمال کند.
نیروهای رژیم صهیونیستی در نخستین اقدام عملی خود در این زمینه، پخش اذان صبح در ابودیس واقع در شرق قدس اشغالی را ممنوع کردند و سه موذن در این منطقه را از اذان منع کردند.
اشغالگران در طول هر ماه به بهانه های مختلف بارها از پخش اذان در حرم شریف حضرت ابراهیم (ع)جلوگیری می کنند.

مفتی قدس و فلسطین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد الاقصی در واکنش به تصمیم رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از پخش اذان از مساجد قدس اظهار داشت که اذان یکی از شعائر دین اسلام است و همیشه از مساجد این شهر پخش خواهد شد و آنان که از صدای اذان ناراحت می شوند، می توانند این شهر اسلامی و مقدس برای مسلمانان را ترک کنند.
وی تاکید کرد که نبرد بین حق و باطل تا روز قیامت ادامه دارد و فلسطینیان باید در سرزمین خود ثابت بمانند و از مقدسات خود دفاع کنند.


منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: رژیم   صهیونیستی   اذان   صبح   را   در   مناطقی   از   قدس   ممنوع   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.