اسناد جدید از توطئۀ آمریکا علیه ملت بحرین

اسناد جدید از توطئۀ آمریکا علیه ملت بحرین shia muslim                   
سایت ویکیلیکس مدارک تازه ای درباره مداخله هیلاری کلینتون در امور بحرین، در دوران تصدی وزارت امورخارجه آمریکا فاش کرد

به گزارش مصاف سایت ویکیلیکس با افشای مدارکی بیشتر اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد بازندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کار کمیته حقیقت یاب بحرین مستقیماً مداخله می کرد.
این مدارک به تاریخ 19 نوامبر 2011 یعنی سالی که هیلاری وزیر امور خارجه آمریکا بود ، نشان می دهد که هارولد کونچیو (کره ای) مشاور حقوقی وزارت امور خارجه نامه هایی به مسئولان عالی رتبه دولت وقت نوشته و در این نامه ها از مداخلۀ مستقیم و آشکار هیلاری و معاونانش در کار کمیته حقیقت یاب بحرین پرده برداشته است.
این مدارک نشان می هد که هیلاری کلینتون اعضای کمیته حقیقت یاب بحرین را وادار می کرد که پیش از تهیه شدن گزارش نهایی، اطلاعاتی محرمانه را در اختیار وی بگذارند.
کونچیو در نامه هایش می گوید که خودش نیز با یک عضو " برجسته " کمیته حقیقت یاب بحرین بدون ذکر نام وی تلفنی گفتگو کرده بود.
در این مدارک آمده است که این عضو برجسته کمیته حقیقت یاب اطلاعاتی محرمانه را پیش از تهیه شدن گزارش نهایی در اختیار کونچیو گذاشته بود.
کمیته حقیقت یاب بحرین به دستور پادشاه این کشور در روز 29 ژوئن 2011 به ریاست شریف بسیونی تشکیل شد تا درباره جرایم و جنایات نظام حاکم آل خلیفه که شدّت و حدّت آن باعث رسوایی و بدنامی نظام شده بود، تحقیق کند.
منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: اسناد   جدید   از   توطئۀ   آمریکا   علیه   ملت   بحرین   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.