اسد: ترامپ می‌تواند هم‌پیمان سوریه باشد

اسد: ترامپ می‌تواند هم‌پیمان سوریه باشد shia muslim                   
رئیس‌جمهور سوریه با بیان این که فعلا نمی‌توان قضاوتی دربارۀ مواضع ترامپ دربارۀ سوریه داشت، تأکید کرد که اگر او به جنگ تروریسم رود، مانند بسیاری دیگر از کشورها، می‌تواند هم پیمان سوریه شود

به گزارش مصاف به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، بشار اسد در مصاحبه با تلویزیون پرتغال دربارۀ پیش بینی اش از رفتار ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، گفت: «نمی توانیم پیش بینی چندانی داشته باشیم؛ زیرا ادارۀ دولت آمریکا تنها در دست رئیس جمهور نیست، بلکه نیروهای گوناگونی در دولت آمریکا تأثیر گذارند».
اسد با اشاره به اینکه باید رئیس جمهور جدید مسئولیتش را بر عهده به گیرد، آنگاه پس از دو ما عملکردش را بنگریم، گفت: «امیدواریم دولت آمریکا بی طرف و به قوانین بین المللی پایبند باشد. امیدواریم این کشور در امور دیگر کشورها دخالت نکند و از حمایت تروریست ها در سوریه دست بردارد».
رئیس جمهور سوریه فزود: «ما در موضوع قضاوت دربارۀ ترامپ بسیار محتاط هستیم، به ویژه اینکه او قبلا هیچ منصب سیاسی نداشته است. به همین دلیل نمی توانیم چیزی دربارۀ او بگوییم».
با وجود این، اسد تأکید کرد که اگر ترامپ به جنگ تروریسم برود، به شکل طبیعی، به همپیمانی برای سوریه تبدیل می شود، مانند ایران و روسیه و بسیاری کشورهای دیگر که می خواهند تروریسم شکست بخورد.
منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: اسد      ترامپ   می‌تواند   هم‌پیمان   سوریه   باشد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.