دیده بان حقوق بشر: تخریب ۱۲۵۰ خانة مسلمانان میانمار در سایه سکوت دولت

دیده بان حقوق بشر: تخریب ۱۲۵۰ خانة مسلمانان میانمار در سایه سکوت دولت shia muslim                   
سازمان ملل از تخریب ۱۲۵۰ منزل مسکونی متعلق به مسلمانان در میانمار خبر داد.

به گزارش مصاف، تحلیل تصاویر ماهواره ای منتشر شده از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر در سایه سکوت و انکارهای دولتی حاکی از آن است که بیش از یک هزار و ۲۵۰ منزل مسکونی متعلق به مسلمانان در ایالت راخین در آتش سوخته است.

نیروهای میانمار به مناطق شمال غربی این کشور در نزدیکی مرز بنگلادش که اکثریت مسلمانان روهینگیا در آنجا ساکن هستند حمله کرده و تعداد زیادی از منازل مسکونی را به آتش کشیده اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل،حدود 30 هزار مسلمان روهینگیا از یک ماه پیش تا کنون به دلیل بالا گرفتن خشونت ها آواره شده اند.

بر اساس گزارش های رسانه ای نیروهای امنیتی حدود 70 نفر را کشته و بیش از  400 نفر را از شش هفته پیش تا کنون دستگیر کرده اند.

صدها نفر از مسلمانان روهینگیا که از مدت ها پیش تحت تعقیب نیروهای میانمار هستند تلاش کرده اند تا از این خشونت ها به بنگلادش فرار کنند.

شاهدان عینی و فعالان می گویند که این نیروها مسلمانان روهینگیا را می کشند،به زنان تجاوز می کنند و خانه های مسلمانان را به آتش می کشند اما دولت میانمار به ناظران بین المللی اجزاه نمی دهد تا برای انجام تحقیقات وارد این مناطق شوند.

اسناد و مدارک منتشر شده از تخریب گسترده روستاهایی که مسلمانان روهینگیا در آنها زندگی می کنند در حال افزایش است.

سازمان دیده بان حقوق بشر امروز از تخریب 820 ساختمان دیگر در پنج روستای روهینگیا در روزهای 10 تا 18 نوامبر خبر داد.

گروه حقوق بشری اعلام کرد که به طور کلی یک هزار و 250 ساختمان در طول عملیات نظامی نیروهای امنیتی میانمار در مناطق مسلمان نشین تخریب شده اند.

برد آدامز،مدیر آسیایی سازمان دیده بان حقوق بشر افزود: دولت میانمار باید به جای انکار اتفاقاتی که افتاده است،حقایق را دیده و به آنها توجه کند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: دیده   بان   حقوق   بشر      تخریب   ۱۲۵۰   خانة   مسلمانان   میانمار   در   سایه   سکوت   دولت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.