دور جدید کمک‌های عربستان به داعش

دور جدید کمک‌های عربستان به داعش shia muslim                   
عربستان در ادامه نقش تخریبی و غیرسازنده خود در منطقه خاورمیانه حمایت‌های آشکار و پنهان خود را از گروه تروریستی داعش گسترش داده است.

به گزارش مصاف، پنجمین دور کمک های غذایی و دارویی عربستان در یک سال اخیر برای عوامل داعش وارد شهر بوکمال در شرق دیرالزور سوریه شد.

این کمک ها چندین کامیون حامل مواد غذایی و دارویی را شامل می شود و به انبارهای داعش در مسیر بین بوکمال به دیرالزور معروف به راه شامل انتقال یافته است.

چندی قبل نیز در یکی از عملیات های رزمندگان عراقی خودروها و تجهیزات نظامی عربستانی که در اختیار نیروهای داعش بود به غنیمت گرفته شد.

کمک های مالی، نظامی و سیاسی عربستان در چهار سال گذشته موجب بقای این گروه تروریستی و جنگ افروزی در منطقه خاورمیانه شده است.

کمک های عربستان موجب شده داعش به عنوان ثروتمندترین گروه تروریستی در سراسر جهان شناخته شود.

منابع خبری در لندن اخیرا گزارش دادند که عربستان تامین حقوق 100 هزار نفر از عوامل داعش در سوریه و عراق را بر عهده گرفته است.

در همین زمینه روزنامه الاخبار لبنان اخیرا نوشت: بخشی از هزینه های تسلیحاتی و آموزش نظامیان داعش که سالانه بالغ بر یک میلیارد دلار است توسط سعودی تامین می شود.

رژیم ریاض از این طریق تلاش دارد دامنه نفوذ خود را در منطقه خاورمیانه گسترش دهد تا براساس سیاست های راهبردی امریکا و اسراییل، آتش افروزی و ناامنی کردن منطقه را تشدید کند.

منبع: ایرنا

کلید واژه های مطلب: دور   جدید   کمک‌های   عربستان   به   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.