آیت الله حسینی بوشهری: با عبوس بودن نمی‌توان دین خدا را تبلیغ کرد

آیت الله حسینی بوشهری: با عبوس بودن نمی‌توان دین خدا را تبلیغ کرد shia muslim                   
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با هشدار نسبت به درخطر بودن جوانان گفت: مبلغان نباید ارتباط خود را با جوانان ترک کنند بلکه به جوانان توجه داشته باشند وبرخورد محبت آمیز با آنان کنند چون با عبوس بودن نمی‌توان دین خدا را تبلیغ کرد.

به گزارش مصاف به نقل از خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله حسینی بوشهری در جلسه تبلیغی مبشران جوان در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: کارهای نو و ابتکاری لازمه اجتناب ناپذیر حوزه علمیه ماست، هرچه بتوانیم به این نوآوریهای مفید که بتواند در کارآیی حوزویان بیفزاید تا بتوانیم از ظرفیت خود استفاده کنیم ارزشمند است.
او با بیان اینکه ائمه معصومین روی مسئله تبلیغ حساب ویژه بازکرده اند به روایتی از رسول اکرم(ص) اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند خبر میدهم شمارا از جمعیتی که نه در قامت پیامبران اند و نه شهدا اما در قیامت هم  شهدا وهم انبیا به ایشان غبطه می خورند وآن به دلیل موقعیت ممتازی است که از جانب خدا دارند و ازمنبران نور بالا می روند. ایشان رابط بین خدا و بندگان هستند و رحمت خدا را بسوی بندگان جلب می کنند و راه رفتنشان هم خیرخواهانه است. کسی از پیامبر اعظم سوال کرد که مگر چه می کنند که این جایگاه را دارند؟ فرمود امرمی کنند بندگان را به آنچه خدا را خشنود می سازد ونهی می کنند از آنچه خدا را ناخشنود می سازد.
مدیر حوزه های علمیه کشوربه جایگاه تبلیغ در اسلام اشاره کرد و گفت: اگر تبلیغ را از اسلام منها کنیم نه از تاک نشان خواهد ماند و نه از خاک و این واقعیتی انکارناپذیر است.
او رمز و راز پیشبرد اسلام در عصر پیامبر و ائمه(ع) را بر دوش مبلغان دین دانست و بیان داشت: امام حسن(ع) به دنبال تربیت مبلغ بوده است. در روایتی آمده است «روزی شخصی به امام هدیه ای دادند وامام به اوفرمود در مقابل هدیه ای که دادی به تو چه بدهم 20هزار دینار و یا اینکه بابی از علم را برای تو بگشایم  که بتوانی زمانی که بحث ومباحثه می کنی بتوانی بر دشمنانی که در شهرت است غلبه کنی واگر بهترین گزینه راانتخاب کنی هم پول می دهم هم دانش در اختیارت قرار می دهم.»
آیت الله حسینی بوشهری عنوان کرد: تبلیغ ومبلغ جایگاه ویژه ای درجامعه دارند و لذا زمانی که مردم به مبلغان جوان گوش می‌دهند مجذوب دین می‌شوند.
او با بیان اینکه امام علی(ع) در نامه خود به مردم مصر به گونه‌ای از مالک تعریف می‌کند که مشخصات مبلغ دین است گفت: طبق نامه امام علی(ع) مبلغ دین خواب به چشم ندارد، از دشمن وحشت نمی‌کند و در مقابل بدخواهان از آتش سوزنده‌تر است.
امام جمعه قم با اشاره به مواجهه ما با صحنه های بد دنیا گفت: درکنفرانس جهانی کلیساها که با حضور 2427 روحانی مسیحی به ریاست پاپ برگزار شده است، بیان شده که باید در مقابل عقاید، افکار و تعالیم اسلامی مقاومت کنیم وخطر اسلام برای مسیحیت بیش ازخطر الحاد و کمونیست است.
آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: در آمریکا دهها موسسه تحقیقاتی و صدها شبکه ماهواره ای و رسانه برای مخالفت با اسلام تشکیل شده است؛ دردنیا امروز تکفیری ها باپولهای گزاف، تمام ضدیت خود را با اسلام شیعه واهل بیت دارند لذا باید فرهنگ رامهندسی کرد وآسیب هارا شناسایی کنیم.
او تمام روحانیون که به حوزه وارد می‌شوند باید از تمام اوقات فراغت برای مطالعه و یادداشت‏‌‏برداری استفاده کنند. امروز فضای جامعه متفاوت از گذشته است، نیازها، ظرفیتها و کاستی هایمان نیازمند بررسی است.
امام جمعه قم با روایتی از حضرت علی(ع) عنوان کرد: مبلغ کسی است که بیش از همه به حرام و حلال الهی آگاه باشد، خداترس، حق گو و با شهامت باشد.
او با دعوت طلاب به اینکه اگر پاسخ چیزی را نمی دانید، با ارتباطی که می گیرید جواب سئوال را دریافت کرده و در جلسه دیگر بیان کنید، گفت: جوانان ما کاملاً در خطر هستند و شما نباید ارتباط خود را با جوانان ترک نکنید. به جوانان توجه داشته باشد وبرخورد محبت آمیز با آنان کنید. با عبوس بودن نمی توان دین خدا را تبلیغ کرد.

کلید واژه های مطلب: آیت   الله   حسینی   بوشهری      با   عبوس   بودن   نمی‌توان   دین   خدا   را   تبلیغ   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.