47 سناتور امریکا حامی موضع لابی اسرائیل در قبال ایران هستند

47 سناتور امریکا حامی موضع لابی اسرائیل در قبال ایران هستند shia muslim                   
کمیته امور عمومی امریکا- اسرائیل (آیپک) فهرستی از نام ۴۷ سناتور امریکا را که حامی طرح اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران هستند، منتشر کرده است.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:

این طرح تحریمی که  ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) توسط سناتورها مارک کرک و رابرت منندز ارائه شد، در ابتدا از حمایت ۲۴ سناتور برخوردار بود و تعداد حامیان دموکرات و جمهوری خواه آن نیز مساوی بود.

کاخ سفید فورا این طرح را محکوم کرد و گفت، باراک اوباما رئیس جمهور امریکا در صورت تصویب این طرح در کنگره آن را وتو خواهد کرد.

به گزاری تارنمای لوب‌لاگ (Lobelog.com) کُری بوکر سناتور جدید دموکرات از نیوجرسی فورا نام خود را به این فهرست اضافه کرد و بعد از آن نیز ۲۰ سناتور دیگر که همگی آنها جمهوری خواه هستند حمایت خود را از این طرح تحریمی ابراز کردند.

۵۲ سناتور از جمله ۳۶ دموکرات و دو سناتور مستقل که عموما در حمایت از طرح‌های دموکرات‌ها رای می‌دهند، حاضر به حمایت از این طرح تحریمی نشده‌اند.

بر پایه این گزارش، قدرت‌های آیپک در زمان تشکیل جلسه بعدی سنا در هفته آینده تمام تلاش خود را جهت متقاعد ساختن این ۵۲ سناتور خواهند کرد.

جین لوب، خبرنگار امریکایی در گزارش خود نوشته است: «چیزی که در مورد این فهرست حائز اهمیت است، این است که شمار بسیار کمی از این ۴۷ سناتور  تصمیم گرفته‌اند که حمایت خود از این طرح تحریمی را از طریق رسانه‌های داخلی و دیگر ابزارها به اطلاع رای دهندگان خود برسانند.»

طبق گزارش‌ها، اوباما و جان کری، وزیر خارجه وی  اظهار داشته‌اند که تصویب تحریم‌های جدید نه تنها روح توافق موقت هسته‌ای را – اگر نگوییم نص آن – نقض می‌کند بلکه «حسن نیت» واشنگتن در مذاکرات را نیز زیر سوال می‌برد.

طرح ضد ایرانی جدید مجلس سنای امریکا با جدیدترین ارزیابی دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور در تضاد است؛ ارزیابی که بر اساس آن «تحریم‌های جدید دورنمای یک توافق هسته‌ای موفق و جامع با ایران را تضعیف می‌کند.»

تهران هشدار داده است که هرگونه تحریم جدید علیه ایران منجر به از بین رفتن کل توافق هسته‌ای بین این کشور و ۵ عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد بعلاوه آلمان خواهد شد؛ توافقی که ۲۴ نوامبر  (۳ آذر) در ژنو حاصل شد.

کلید واژه های مطلب: 47   سناتور   امریکا   حامی   موضع   لابی   اسرائیل   در   قبال   ایران   هستند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.