105 نماینده پارلمان تونس به لایحه ضد اسرائیلی رای مثبت دادند

105 نماینده پارلمان تونس به لایحه ضد اسرائیلی رای مثبت دادند shia muslim                   
به گزارش مصاف به نقل از پرس تی‌وی، ۱۰۵ قانون‌گذار تونسی به لایحه‌ای که هر گونه رابطه این کشور با رژیم اسرائیل را غیرقانونی قلمداد می‌کند رای مثبت داده‌اند.

با این وجود این لایحه در جلسه روز شنبه (۱۴ دی) مجلس موسسان تونس به علت این که نتوانست ۴ رای دیگر به دست بیاورد در متن قانون اساسی جدید این کشور گنجانده نشد.

این تصمیم خشم و ناراحتی احزاب مخالف را برانگیخته است. این احزاب حزب النهضه و متحدانش را که اکثر کرسی‌های پارلمان تونس را در اختیار دارند به تسلیم شدن در برابر فشارهای خارجی و دادن رای مخالف به این قانون ضد صهیونیستی متهم می‌کنند.

مراد عمدونی، معاون حزب «جریان مردمی» به خبرنگار پرس تی‌وی گفت :«نوعی مداخله خارجی در این جا وجود دارد که با هدف جلوگیری از قرار گرفتن بندی در قانون اساسی تونس که عادی سازی روابط با اسرائیل را مجرمانه می‌داند صورت می‌گیرد.»

چندین ماه است که مردم تونس برای گنجاندن بندی در پیش نویس نهایی قانون اساسی که روابط با رژیم تل آویو را غیرقانونی می‌داند قانون‌گذاران این کشور را تحت فشار قرار داده‌اند.

مجلس ملی موسسان تونس رای‌گیری درباره قانون اساسی جدید این کشور را که مدت زیادی به تعویق افتاده بود در ۳ ژانویه (۱۳ دی) آغاز کرد. تصویب قانون اساسی جدید می‌تواند به وضع بغرنجی که بین جناح‌های سیاسی این کشور وجود دارد پایان دهد.

قرار است قانون اساسی جدید تونس تا ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) به تصویب برسد.

کلید واژه های مطلب: 105   نماینده   پارلمان   تونس   به   لایحه   ضد   اسرائیلی   رای   مثبت   دادند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.