لارودی: سیاست اسراییل به دستور امریکا می‌تواند تغییر کند

لارودی: سیاست اسراییل به دستور امریکا می‌تواند تغییر کند shia muslim                   
شبکه پرس تی وی با پائول لارودی، نماینده جنبش فلسطین آزاد مقیم برکلی درباره تاکید دیدبان حقوق بشر بر این که رژیم اسراییل باید اخراج زوری فلسطینیان برای تخلیه خانه‌هایشان را متوقف کند گفت‌وگو کرده است

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:

آن چه در پی می‌آید برگردان این گفت‌وگو است.

پرس تی وی: دیدبان حقوق بشر به طور کاملا دقیقی می‌گوید که اخراج و تخریب برابر سیاست‌های تبعیض آمیز و یک جنایت جنگی است. نظر شما در این باره چیست؟

لارودی: این کاملا درست است، اما اسراییل یکی از مرتکبان بزرگ جنایت جنگی در جهان است و این کار قبلا هم شده است.

بیش از هشت میلیون فلسطینی زمین‌ها و اموال خود را از زمان تاسیس اسراییل در سال ۱۹۴۸ تخلیه کرده‌اند و بنابراین عدد ۲۳ فقط ارقام جدیدی است که به آن هشت میلیون اضافه می‌شود. ظاهرا قصد دارند آن را ادامه دهند.

پرس تی وی: همان طور که اشاره کردید آنها قصد دارند این کار را ادامه دهند و این سوال به وجود می‌آید که فعالیت‌های شهرک سازی اسراییل بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟

در حالی که هر روز موسسات و اشخاص بیشتری در سراسر جهان با واقعیت فلسطینیان آشنا می‌شوند آینده این شهرک‌سازی‌ها را چگونه می‌بینید؟

لارودی: ما فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که آن تعداد کافی انسان‌ها از این واقعیت مطلع شوند.

و ایده آل این است که این افراد در امریکا باشند چرا که اگر امریکا سیاست خود را تغییر دهد شما می‌توانید مطمئن باشید که اسراییل سیاست خود را تغییر خواهد داد.

آنها این کار را در سال ۱۹۵۶ انجام دادند زمانی که آیزنهاور رییس جمهور (وقت امریکا) به آنها گفت که نه فقط از یک شهرک بلکه از کل شبه جزیره سینا خارج شوند و به مرزهای اولیه برگردند چرا که عواقب چنین کاری این بود که آیزنهاور می‌توانست همه کمک‌ها را تعلیق کند و حتی برای وادار کردن آنها به بازگشت به مرزها نیروی نظامی اعزام کند.

اگر هر رییس جمهور یا دولتی در امریکا این جرات را داشته باشد اطمینان داشته باشید که اسراییلی‌ها نظر خود را تغییر می‌دهند.

پرس تی وی: آیا هیچ رهبر امریکایی توانایی یا همان طور که اشاره کردید جرات این کار را دارد با توجه به این که ما اینجا در پرس تی وی درباره قدرت لابی‌های صهیونیستی در سیاست‌های امریکا را بررسی کرده‌ایم؟

لارودی: شکی نیست که آنها قدرت بسیار زیادی در سیاست‌های امریکا دارند، اما آنها چند بار در جنگ‌های اخیر مانند تجاوز به اسراییل باخته‌اند؛ یا نمونه دیگر فشار برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران و حتی بمباران ایران. آنها این جنگ‌ها را باخته‌اند.

و مردم امریکا بخشی از نیرویی بود که بر دولت فشار آورد تا به لابی اسراییل گوش نکند.

بنابراین آنها ممکن است شانس خود را بیشتر امتحان کنند و ما فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که در حقیقت هر کسی از جمله مقامات منتخب آگاه شود.

کلید واژه های مطلب: لارودی      سیاست   اسراییل   به   دستور   امریکا   می‌تواند   تغییر   کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.