حمله موشکی ارتش یمن به یک پایگاه تازه تأسیس سعودی

حمله موشکی ارتش یمن به یک پایگاه تازه تأسیس سعودی shia muslim                   
یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع قاهر ۱ به پایگاه نظامی اللموه عربستان در خمیس مشیط در منطقه عسیر شلیک کرد که این موشک به دقت به هدف مورد نظر اصابت کرد.

 

به گزارش مصاف، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شب گذشته با یک موشک بالستیک پایگاه نظامی اللموه در عسیر را در هم کوبید.

یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک از نوع قاهر ۱ به پایگاه نظامی اللموه عربستان در خمیس مشیط در منطقه عسیر شلیک کرد که این موشک به دقت به هدف مورد نظر اصابت کرد.

این منبع گفت که این پایگاه اخیرا برای کمک به ادامه تجاوز به یمن به صورت سری تأسیس شده بود.

قاهر۱ موشک بالستیک "زمین به زمین" و ساخت روسیه است که در داخل یمن ارتقا یافته است.

از زمان شروع حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن در فروردین ۹۴، ارتش یمن بارها از این موشک بالستیک برای هدف قرار دادن مراکز تجمع مزدوران و متجاوزان در داخل و خارج از این کشور استفاده کرد.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حمله   موشکی   ارتش   یمن   به   یک   پایگاه   تازه   تأسیس   سعودی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.