عملیات ارتش عراق در الانبار تا کی ادامه خواهد داشت؟

عملیات ارتش عراق در الانبار تا کی ادامه خواهد داشت؟ shia muslim                   
هیأت دولت عراق تصویب کرد عملیات ارتش در استان الانبار تا پاکسازی این کشور از تروریسم ادامه یابد. از سوی دیگر وزارت کشور عراق تأکید کرد در جریان حمله هوایی ارتش به پناهگاههای تروریست‌ها در الرمادی واقع در غرب بغداد 25 تروریست به هلاکت رسیدند.

به گزارش مصاف به نقل از العالم:
هیأت دولت عراق در بیانیه‌ای که با اتفاق آرا تصویب شد، تأکید کرد عملیات جاری در استان الانبار در غرب عراق تا پاکسازی کامل این کشور از تروریسم ادامه خواهد داشت. کابینه عراق همچنین بر حمایت از ارتش و سازمانهای امنیتی و عشایر در رویارویی با گروههای تروریستی و داعش (گروهک دولت اسلامی در عراق و شام) و هواداران آنها و پاکسازی عراق از تروریستها تأکید کرد.
"نوری مالکی" نخست وزیر عراق هم در دیدار با سفرا و رؤسای نمایندگی‌های دیپلماتیک در عراق گفت: رویارویی کنونی بین نیروهای مسلح و عشایر و مردم استان الانبار و سایر مناطق از یک طرف و تروریستها از طرف دیگر است.
وی تأکید کرد: نبرد عراق با تروریسم، در واقع نبرد همه جهانیان با تروریسم است که از ناحیه تروریسم و افراط گرایی احساس خطر و تهدید می‌کنند.
مالکی از شورای امنیت خواست با صدور بیانیه روشنی از نبرد عراق با تروریسم حمایت کند و به کشورها و طرفهای حامی آن درباره پیامدهای ادامه این خط مشی که امنیت و ثبات بین المللی را متزلزل می‌کند هشدار دهد.
مالکی همچنین با تأکید بر اینکه دولت تا ریشه کن کردن تروریسم به نبرد خود ادامه خواهد داد، از عراقی‌ها خواست در مقابل این تهدید بیش از هر زمان دیگری متحد شوند.
در همین راستا سرلشکر ستاد "محمد عسکری" مشاور رسانه ای وزارت دفاع عراق اعلام کرد: در جریان حمله هوایی ارتش به تروریست‌های داعش در شهر الرمادی، 25 تروریست کشته شدند.
وی همچنین گفت: نیروی هوایی عراق توانست شماری از خودروهای تروریست‌ها را که سلاح‌های سنگین بر روی آن نصب شده بود، در میدان "استادیوم" این شهر شناسایی کند و با موشک مورد هدف قرار دهد که در جریان این حمله 25 تروریست از پای در آمدند و سلاح هایشان کاملا منهدم شد.

کلید واژه های مطلب: عملیات   ارتش   عراق   در   الانبار   تا   کی   ادامه   خواهد   داشت؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.