خوشحالی غرب از جنگ تروریست‌ها با تروریست ها

خوشحالی غرب از جنگ تروریست‌ها با تروریست ها shia muslim                   
روزنامه دیلی تلگراف در تحلیلی به قلم ریچار استپنسر با عنوان "غرب وحدت صفوف مخالفان سنی در سوریه را گامی در مسیر درست می‌داند" نوشت: حمله هماهنگ شورشیان سوری به گروه‌های طرفدار القاعده در شمال کشور گامی به شمار می‌رود که انتظار برای آن به درازا کشیده بود.

به گزارش مصاف به نقل از العالم:

اسپنسر افزود: گروه دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) که اعضای آن را صدها انگلیسی و افراد مسلح نظیر آنها تشکیل می‌دهد، در نتیجه بسیاری از اقدامات خود، تقریبا با همگان بویژه غیرنظامیان رفتار بدی داشته است که از جمله ممنوعیت استعمال دخانیات و درگیر شدن با سران گروه‌های مسلح دیگر بویژه قطع اشتباهی سر یکی از سران مخالفان را می‌توان ذکر کرد.

وی بدون اشاره به وضعیت جبهه النصره که به صورت رسمی نمایندگی القاعده در سوریه را دارد، نوشت: داعش خطر بزرگی برای این شورشیان به شمار می‌رود و در صورت شکست این وحدت، اهل سنت با مجازات شدیدی روبرو خواهند شد.

این نویسنده افزود: اگر شورشان سوری بتوانند داعش را از بین ببرند این امر به منزله پاداش بزرگی برای آنها خواهد بود بویژه که ظهور ستاره داعش سایه منفی بر نیروهای مخالف سوری در داخل این کشور انداخته است. گفتنی است که جبهه النصره نیز در کنار مخالفان دیگر در حال نبرد با داعش است، گروهی که بسیاری از اعضای آن ابتدا در کنار ابومحمد الجولانی می‌جنگیدند اما پس از آن به ابوبکر البغدادی پیوستند.

این نویسنده انگلیسی در ادامه با اشاره به این مساله که عربستان و سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که از جناح مخالفان نظام سوریه حمایت می‌کنند، به طور عمدی کمترین میزان سلاح سنگین مورد نیاز گروه داعش برای مقابله با نظام سوریه ارسال کرده اند، تصریح کرد: گروه احرار الشام که با داعش می‌جنگد یکی از مهمترین گروه‌های شورشی در شمال سوریه به شمار می‌رود و این گروه با وجود اینکه انگلیس و آمریکا ابتکارعمل‌های تردید آمیزی را درقبال آنها انجام داده اند، دوست غرب نیست.

اسپنسر نوشت: غرب و هم پیمانانش در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به دستیابی به یک جبهه واحد بین گروه‌های مسلح سنی در سوریه به عنوان گامی در مسیر درست نگاه خواهند کرد.

گفتنی است در نبرد میان گروه‌های مسلح تروریست در شمال سوریه صدها نفر از طرفین کشته و صدها تن دیگر زخمی شده اند و گروه‌های مسلح به هیچ عنوان به هم رحم نمی‌کنند. اعدام‌های دستجمعی توسط هر دو طرف صورت می‌گیرد و در این میان مردم بی گناه بیشترین آسیب را می‌بینند.

کلید واژه های مطلب: خوشحالی   غرب   از   جنگ   تروریست‌ها   با   تروریست   ها   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.