دلیل اصلی مزاحمت‌های خیابانی در عربستان !

دلیل اصلی مزاحمت‌های خیابانی در عربستان ! shia muslim                   
نتایج نظرسنجی مرکز "گفتگوی ملی ملک عبدالعزیز" نشان می‌دهد مقصر مزاحمت‌های خیابانی برای زنان، خودشان هستند. !

به گزارش مصاف به نقل از العالم:

"مرکز گفتگوی ملی ملک عبدالعزیز" که ظاهرا سازمانی غیر دولتی است و هدف توسعه فرهنگ گفتگو میان شهروندان و دولت پادشاهی این کشور را دنبال می‌کند، با نظر سنجی از بیش از 992 شهروند بالای 19 سال این کشور از زنان و مردان به این نتیجه رسیده است که عامل اصلی مزاحمت‌های خیابانی"آرایش چشم" زنان است.

نتایج نظر سنجی از این حکایت دارد که 86.5 درصد مردان معتقدند دلیل افزایش مزاحمت خیابانی برای زنان، استفاده آنها از ریمل و خط چشم است. مردان عربستانی در حالی چنین عقیده ای دارند که پوشش سنتی زنان عربستانی تمام اعضای بدن و صورت بجز چشم‌ها را پوشانده است.

این افراد نبود قانونی علیه آرایش چشم و استفاده از خط چشم و ریمل، اعتقادات ضعیف دینی افراد و نبود هشدارهای همگانی لازم را در به وجود آمدن چنین مشکلی سهیم دانسته اند.

زنان در عربستان سعودی از کمترین میزان آزادی فردی در مقایسه با زنان دیگر کشورها برخوردار هستند، به گونه ای که حتی اجازه رانندگی هم ندارند.

سال گذشته شماری از فعالان زن که تلاش کردند این ممنوعیت را به چالش بکشند، با بازداشت، سرکوب و انتقادات تند و تهدیدهای مبلغان سلفی وهابی وابسته به دربار پادشاهی عربستان مواجه شدند.

کلید واژه های مطلب: دلیل   اصلی   مزاحمت‌های   خیابانی   در   عربستان         shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.