تونس میزبان نشستی ضد اسرائیلی است

تونس میزبان نشستی ضد اسرائیلی است shia muslim                   
دانشمندان، سیاستمداران و همچنین دانشجویان و فعالان عرب برای حمایت از جبهه مقاومت ضد اسرائیلی در یک کنفرانس بین‌المللی در تونس، پایتخت تونس شرکت کرده‌اند.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:
این کنفرانس دو روزه، سه‌شنبه (۱۷ دی)، یک روز پیش از سومین سالگرد انقلاب مردمی در این کشور عربی آغاز شد.

حاضران در جریان این نشست از خطرات عادی‌سازی روابط با اسرائیل پرده برداشتند و سوء استفاده‌های حقوق بشری از سوی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کردند.

مصطفی برغوثی، دبیر کل جنبش طرح ملی فلسطین به پرس تی‌وی گفت: «تمام جهان باید آگاه باشد که مذاکره با اسرائیل و دولت نژاد پرست و ساکنان افراطی آن شرط‌بندی روی هیچ و پوچ است.»

تعدادی از اندیشمندان در این جلسه جنایات اسرائیل بر ضد فلسطین را راهبردی برای اشغال زمین‌های بیشتر به منظور تحمیل «حضور صهیونیست» در سراسر جهان عرب دانسته‌اند؛ آنها بر این باورند که ناآرامی‌های سیاسی در منطقه به اسرائیل فرصت می‌دهد که جنایات بیشتری را در سرزمین‌های اشغالی مرتکب شود.

اندیشمندان همچنین ضمن ابراز نگرانی درباره عادی‌سازی روابط کشورهای عرب در منطقه با اسرائیل، گفتند که «این خطر واقعی است، ما با دشمنی در درون خودمان می‌جنگیم.»

نزدیک به ۱۰۵ تن از قانونگذاران تونس در تاریخ چهار ژانویه به تصویب لایحه‌ای که هرگونه رابطه این کشور با اسرائیل را جرم می‌انگارد رای موافق دادند.

با این وجود این لایحه در جلسه مجلس موسسان تونس به علت این که نتوانست ۴ رای دیگر به دست بیاورد در متن قانون اساسی جدید این کشور گنجانده نشد. قرار است قانون اساسی جدید تونس تا ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) به تصویب برسد.

کلید واژه های مطلب: تونس   میزبان   نشستی   ضد   اسرائیلی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.