انتقاد جالب شاهزاده آل سعود از اقدام اخیر آل سعود

انتقاد جالب شاهزاده آل سعود از اقدام اخیر آل سعود shia muslim                   
آیا نخست وزیر ترکیه، نخست وزیر مراکش، حزب حاکم تونس، حزب معارض حکومت در اردن و غیره که همگی از اخوان المسلمین هستند نیز از نگاه وزارت کشور سعودی "تروریست" محسوب می‌شوند؟!

به گزارش مصاف به نقل از شيعه آنلاين، شاهزاده "خالد بن طلال بن عبدالعزيز آل سعود" از شاهزادگان خاندان آل سعود طي اظهاراتي نسبت به بيانيه اخير وزارت کشور سعودي که در آن برخي گروه ها از جمله "جنبش اخوان المسلمين"، "حزب الله حجاز" و غيره "تروريست" ناميده شده بودند، به شدت انتقاد کرد.

وي که انتقادات خود را از طريق انتشار مطلبي در صفحه شخصي اش در سايت تويتر بيان کرد، در ادامه افزود: بيانيه وزارت کشور، پرسش هاي بسيار زيادي نزد افکار عمومي عربستان در مورد علت تروريست خواندن اين گروه ها، به وجود آورد. آنان بايد به اين پرسش هاي افکار عمومي پاسخ دهند.

اين شاهزاده سعودي همچنين افزود: از جمله گروه هايي که در بيانيه وزارت کشور "تروريست" خوانده شده اند، "جنبش اخوان المسلمين" بود. عربستان سعودي با شاخه هاي اخوان المسلمين در کويت، بحرين، اردن، سوريه و برخي ديگر کشورها رابطه دارد و همواره در ارتباط است. بنده نمي دانم که عربستان چگونه مي خواهد در آينده با اين گروه ها تعامل داشته باشد؟!

گفتني است، به نظر مي رسد منظور وزارت کشور عربستان سعودي از قرار دادن نام "اخوان المسلمين" در ليست گروه هاي تروريستي، شاخه اخوان المسلمين در مصر بوده اما با توجه به اينکه در آن بيانيه هيچ نامي از شاخه خاص و يا کشور مصر برده نشده، منظور دقيق آن روشن نيست لذا اين اقدام، اعتراض شديد شاخه هاي مختلف جنبش اخوان الملسمين را برانگيخته است.

از سوي ديگر برخي رسانه هاي جهان نيز نسبت به اين اقدام عربستان واکنش نشان داده اند، از جمله روزنامه آمريکايي "نيويورک تايمز" با انتشار مطلبي در اين باره، نوشت: بيانيه وزارت کشور عربستان، مبهم بوده زيرا معلوم نيست که کدام شاخه اخوان المسلمين تروريست خوانده شده و يا وزارت کشور سعودي آيا فرد يا افراد خاصي در نظر گرفته شده که آنان را "تروريست" معرفي کند؟! 

اين روزنامه در ادامه نوشت: آيا نخست وزير ترکيه، نخست وزير مراکش، حزب حاکم تونس، حزب معارض حکومت در اردن و غيره که همگي از اخوان المسلمين هستند نيز از نگاه وزارت کشور سعودي "تروريست" محسوب مي شوند؟!

کلید واژه های مطلب: انتقاد   جالب   شاهزاده   آل   سعود   از   اقدام   اخیر   آل   سعود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.