وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ایران در ماه‌های اخیر به تلاش برای خرید قطعات ممنوعه برنامه هسته‌ای و موشکی خود ادامه داده است

وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ایران در ماه‌های اخیر به تلاش برای خرید قطعات ممنوعه برنامه هسته‌ای و موشکی خود ادامه داده است shia muslim                   
معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا روز شنبه مدعی شده است که ایران در چند ماه گذشته همچنان به تلاش برای خرید اقلام و قطعات تحریم‌شده برای برنامه هسته‌ای و موشکی خود ادامه داده است.

 به گزارش مصاف به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی روز یکشنبه ادعا کرد که ایران طی ماه‌های اخیر که مذاکرات هسته‌ای در جریان بوده، همچنان به تلاش برای دستیابی به قطعات و اقلام ممنوعه جهت پیشبرد برنامه هسته‌ای و موشکی خود ادامه داده است.

«ون وان دیپن» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور امنیت بین‌الملل و عدم اشاعه مدعی شده است که تهران در این مدت در استفاده از شرکت‌های صوری و دیگر روش‌های دستیابی به اقلام ممنوعه، «بسیار فعال» بوده است.

خبرگزاری رویترز در ادامه اذعان کرده است که حتی در صورت صحت اظهارات دیپن، این اقدامات ناقض توافق موقت ژنو بین ایران و گروه 1+5 نیست، اما بر خلاف قطعنامه‌ای است که در سال 2006 در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید.

وان‌دیپن امروز در پاسخ به این سوال که آیا در 6 تا 12 ماه گذشته تغییری در رفتار ایران در راستای دستیابی به اقلام ممنوعه مشاهده کرده، گفت: «در یک کلام بگویم، نه. آن‌ها همچنان بسیار فعالانه به تلاش برای دستیابی به اقلام مورد نیاز برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و دیگر برنامه‌هایشان ادامه می‌دهند.»

کلید واژه های مطلب: وزارت   خارجه   آمریکا   مدعی   شد      ایران   در   ماه‌های   اخیر   به   تلاش   برای   خرید   قطعات   ممنوعه   برنامه   هسته‌ای   و   موشکی   خود   ادامه   داده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.