ایران مقام نخست سقوط جمعیتی در دنیا را دارد

ایران مقام نخست سقوط جمعیتی در دنیا را دارد shia muslim                   
معاون فرهنگی وزیر بهداشت گفت: متأسفانه امروز ایران مقام نخست سقوط جمعیتی در دنیا را دارد و این اتفاق در ایران با توجه به شیعه بودن مردم ...

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، محمد حسین آیتی شب گذشته در جمع زوج های دانشجو در محل سالن صبای مشهد گفت: دستاوردهای اخلاقی از خود گذشتگی و ایثار از اهداف مهم آزمون انسان در دستگاه الهی است و  آزمون‌های در طول زندگی آزمون تکمیلی هستند.

 

وی با بیان اینکه ازدواج، نخستین آزمون زندگی است که ما در آن نقش داریم، افزود: بخش عظیمی ازاین آزمون با انتخاب همسر آغاز می‌شود؛ در این آزمون سخت شیطان درصدد است با یک بداخلاقی ساده یا یک توهین کوچک که به ظاهر چندان مهم هم نیست، تمام زندگی مشترک شما را از بین ببرد؛ بنابراین اگر می خواهید در این آزمون موفق شوید، خدایی زندگی کنید.

 

معاون فرهنگی وزیر بهداشت با اشاره به جمعیت کشور گفت: کشور ما در سال 1360 بالاترین جمعیت را داشت؛ اما سیاست‌های کنترل جمعیت بدون تدبیر و آینده ‌نگری باعث شد در سال 1385جمعیت جوان به عدد دو درصد برسد و امروز نیز این رقم منفی دو درصد باشد.

 

آیتی ادامه داد: متأسفانه امروز ایران مقام نخست سقوط جمعیتی در دنیا را دارد و این اتفاق در ایران با توجه به شیعه بودن مردم آن، بیش از سایر کشورها از درجه اهمیت برخوردار است.

 

وی با اشاره به نحوه زندگی در جامعه امروز گفت: به دلیل شیوه زندگی مدرن و کاهش فعالیت‌ها، امروز از هر چهار نفریک نفر به بیماری‌های قلبی دچار هستند.

 

معاون فرهنگی وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه شاه کلید بیمارهای واگیردار سبک زندگی نادرست است، افزود: مصرف چند دقیقه قلیان معادل چند نخ سیگار است؛ بنابراین مصرف تفریحی معنا ندارد. همچنین در راستای حفظ سلامت خانواده، مصرف غذاهای بیرون خانه و خصوصا فست فودها باید از همین آغاز زندگی مشترک کنترل و بتدریج حذف شود.

 

آیتی در ادامه به تهدید سلامت معنوی جامعه از سوی رسانه های بیگانه اشاره کرد و افزود: سریال های 200 و 300 قسمتی شبکه های ماهواره‌ای، به سلامت معنوی خانواده ضربه می‌زند؛ این سریال‌ها به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که سبک زندگی ما را در طول یک سال بشدت تغییر می دهند.

 

وی کاهش پایبندی به کانون خانواده و فروپاشی بنیان خانواده را از تبعات برنامه‌های ماهواره‌ای عنوان و خطاب به زوج های جوان خاطرنشان کرد: فرزندان سالم و صالح در سایه امنیت فکری والدین متولد و تربیت خواهند شد؛ بنابراین لازم است با دقت در انتخاب همسر، سلامت معنوی و با کاهش فاصله ازدواج تا فرزندار شدن، سلامت جسمی فرزندانمان را تأمین کنیم.

 

یادآور می شود، هفدهمین دوره طرح ملی ازدواج دانشجویی «همسفر تا بهشت» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از بهمن امسال تا پایان اردیبهشت ماه 93 به میزبانی مشهدالرضا(ع) ادامه خواهد داشت.

کلید واژه های مطلب: ایران   مقام   نخست   سقوط   جمعیتی   در   دنیا   را   دارد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.