در نامه‌ای به اوباما ۲۳ سناتور آمریکایی خواستار اتخاذ مواضعی قاطع و سختگیرانه در قبال ایران شدند

در نامه‌ای به اوباما ۲۳ سناتور آمریکایی خواستار اتخاذ مواضعی قاطع و سختگیرانه در قبال ایران شدند shia muslim                   
23 سناتور آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستار اتخاذ مواضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.

 به گزارش مصاف به نقل از رویترز،‌ در حالی که دومین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در وین،‌ پایتخت اتریش برگزار شده است، 23 نماینده آمریکایی طی نامه‌ای به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا خواستار اتخاذ موضعی قاطع در قبال برنامه هسته‌ای ایران شدند.

این نامه که از سوی سناتورهای دموکرات و یک سناتور مستقل امضا شده اوایل هفته جاری به اوباما ارسال شده و از وی خواسته شده تا در توافق نهایی با ایران بر این موضوع اصرار ورزد که ایران قادر به خرید یا ساخت سلاح هسته‌ای نباشد.

این 23 سناتور از رویکرد دوگانه اوباما در قبال ایران که شامل تحریم‌ها علیه ایران همراه با مذاکرات است استقبال کرده اما از وی خواستند تا روند قاطعی از شفافیت و راستی آزمایی را طی کند تا اطمینان حاصل شود ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست.

کنگره آمریکا در مقایسه با کاخ سفید مواضع سخت‌تری در قبال ایران دارد اما نامه روز شنبه نشان از این دارد که این موضوع حتی در میان اعضای هم حزب دولت نیز از حساسیت برخوردار است.

کلید واژه های مطلب: در   نامه‌ای   به   اوباما   ۲۳   سناتور   آمریکایی   خواستار   اتخاذ   مواضعی   قاطع   و   سختگیرانه   در   قبال   ایران   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.