لبنان به تجاوز اسرائیل پاسخ می‌دهد

لبنان به تجاوز اسرائیل پاسخ می‌دهد shia+muslim                   
فرمانده ارتش لبنان با تاکید بر آمادگی نیروهای ارتش برای پاسخ فوری به هرگونه تجاوزگری اسرائیل گفت که یگان اطلاعاتی ارتش موفق شده است بسیاری از شبکه‌های جاسوسی اسرائیل و هسته‌های تروریستی را متلاشی کند.

به گزارش مصاف، فارس به نقل از پایگاه خبری النشره نوشت: ژنرال جان قهوه چی در جریان رونمایی از کتابی با عنوان "زلزله موساد... مزدوران در چنگال عدالت" گفت: ما توانسته ایم ابهت شبکه های جاسوسی اسرائیل و هسته های تروریستی را از طریق دستگیری بیش از 85 درصد از شرکت کنندگان در انفجارها علیه ارتش و نیروهای امنیتی لبنان درهم بشکنیم و ارتش تحرکات افراد باقی مانده متواری را نیز زیر نظر دارد و هویت، اهداف، محل اقامت و چگونگی حمایت مالی آنها را می دانیم و برای بازداشت آنها تلاش می کنیم.

وی اشاره کرد: لبنان درسایه چالش های تهدید کننده امنیت وثبات آن درمرحله دشواری از تاریخ به سرمی برد و ارتش سوپات اطمینان کشور است و قدرت خود ا از مشروعیت خویش می گیرد و از حق خود برای برقراری ثبات دست نخواهد کشید و تصمیمات ما قاطع است و جلوی فتنه در لبنان را گرفتیم و سه ماموریت را تعریف کرده ام که ارتش آن را انجام دهد. نخست دفاع از کشور در وهله اول درمقابل اسرائیل به عنوان دشمن لبنان است و همچنین محافظت از سایر مرزها و اینکار را انجام داده ایم.

ژنرال قهوه چی افزود: ماموریت دوم همان مسئله مبارزه با تروریسم است که بسیاری از هسته های تروریستی را توقف کرده و هسته های دیگر تحت پیگرد قرار گرفته اند.

وی تصریح کرد: سومین ماموریت نیز کمک به نیروهای امنیت داخلی برای حل مشکلات امنیتی است.

ژنرال قهوه چی گفت: دستگاه نظامی لبنان از سوی دشمن اسرائیلی از طریق شبکه های جاسوسی و هسته های تروریستی هدف قرار گرفته است اما این امر ما را از ادامه برچیدن این شبکه ها و توقف هسته های تروریستی و ارجاع آنها به دستگاه قضایی بازنخواهد داشت و ارتش بسیاری از شبکه های جاسوسی اسرائیل را براساس اطلاعات تایید شده متلاشی کرد.

وی تاکید کرد: ارتش از آمادگی کامل برای پاسخ به هرگونه تجاوز اسرائیل قرار دارد و تن به هیچ گونه تهدیدی نمی دهد و هرگز ساکت نخواهد نشست و درمقابل هرگونه تجاوزگری مقابله به مثل خواهد کرد و با آن فوری برخورد خواهد کرد.

ژنرال قهوه چی گفت: قدرت ارتش برگرفته از حق لبنان در پایبندی به خاک و حاکمیت ملی دریایی، هوایی و زمینی آن است و ارتش باید از این حاکمیت دفاع کند و تجاوزگری و تعدی های اسرائیل به لبنان از جمله شبکه های جاسوسی مزدور نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت است و ماموریت اصلی ارتش در برهه اخیر همان مبارزه با تروریسم و برچیدن هسته های تروریستی و تحویل عناصر آن به دستگاه قضایی است.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.