درگذشت پیرترین زن تازه مسلمان شده

درگذشت پیرترین زن تازه مسلمان شده shia muslim                   
بانوی 94 ساله بلژیکی دو سال و نیم پیش در مرکز اسلامی شهر بروکسل اسلام آورد پس از انجام مناسک حج درگذشت.

به گزارش  مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ بانوی 94 سالگی بلژیکی روز گذشته و در حین انجام مناسک حج عمره در عربستان سعودی درگذشت.

این خانم قبلا با نام «جوزیت لیپول» شناخته می‌شد و از مسیحیان بلژیک به شمار می‌رفت ولی در سال 2011 در مركز اسلامی شهر بروكسل (پایتخت بلژیک) اسلام آورد و نام خود را به «نور» تغییر داد.

روزنامه الیوم عربستان با جوزیت که پس از اسلام آوردن نام «نور» را برای خود برگزیده، گفتگویی انجام داد که بخشی از آن در ادامه می‌آید:

خانم نور در این گفتگو با بیان اینکه زندگی وی از زمانی که اسلام آورده، آغاز شده است؛ می‌گوید: باوجود اینکه سال‌های طولانی در بین مسلمانان بودم، اما اصلا فکر نمی‌کردم روزی به دین اسلام ایمان آورم اما با این حال رفتاری بسیار محترمانه با آنها داشتم و به شعایر دینی آنها احترام قائل می‌شدم.

وی ادامه می‌دهد: در ماه رمضان چون می‌دانستم روزه هستند به دیدار آنها نمی‌رفتم در حالی که این را نیز می‌دانستم که آنها به میهمان در هر صورتی احترام می‌گذارند. من قصد مخدوش کردن فرایض دینی آنها را نداشتم بلکه برعکس از این مناسک همواره قدردانی می‌کردم و با روی باز با مسلمانان برخورد می‌کردم حتی گوشت و مرغ را از فروشگاه‌های مسلمانان می‌خریدم زیرا می‌دانستم که به شیوه اسلامی ذبح می‌شوند.

نور با تاکید بر اینکه رفتار و منش نیکوی مسلمانان بویژه با سالمندان، مهم‌ترین دلیل گرایش وی به اسلام بود، می‌افزاید: احترام مسلمانان نسبت به خود و غیرمسلمانان را می‌دیدم؛ آنها سلام می‌کردند و در امور زندگی خود با هم همکاری می‌کردند. آنچه توجه مرا بیش از هرچیزی به خود جلب کرد، این بود که پس از اسلام آوردن، یک زن و مرد مغربی به من راه دادند تا در کنار آنها زندگی کنم و در ازای آن هیچ پولی از من نمی‌گرفتند.
وی یادآور می‌شود: آنها تنها به خاطر محبت و دلسوزی و مسن بودن، به من احترام می‌گذاشتند و مرا در خانه خود راه دادند این همان چیزی بود که مرا شیفته اسلام کرد و منجر شد تا شهادتین را بگویم و ایمان آوردم.

خانم نور درباره مشکلاتی که با آنها روبرو است، خاطرنشان می‌کند: بیشترین چیزی که مرا آزار می‌دهد، تنها پسرم است که 74 ساله و مسیحی است و با همسر و چهار فرزندش زندگی می‌کند. پس از آنکه خبر اسلام اوردن مرا شنید، طردم کرد و حتی چنین گمان می‌کرد که من مبتلا به زوال عقل شده‌ام. علاوه بر این من خانواده‌ی بسیار ثروتمندی دارم که وقتی قضیه اسلام آوردن مرا شنیدند، مرا از ارث و هرگونه کمک محروم کردند حتی روزنامه‌های بلژیک مرا متهم می‌کردند که در ازای اسلام آوردن، پول گرفته‌ام.

وی می‌افزاید: از اینکه عمرم در حالی که مسلمان نبوده‌ام سپری شده است، بسیار پشیمان هستم. تولد واقعی من از زمانی است که اسلام آوردم. از این به بعد زندگی واقعی من است و عمر قبل از آن تباه شده است.

یکی از اعضای خانواده این خانم تازه مسلمان شده اعلام کرد كه «نور» دو سال و نیم پیش اسلام آورد و آرزو داشت كه مراسم حج را برگزار كند و در مغرب به خاک سپرده شود.

آرزوی اولی «نور» برآورده شد و مناسک حج و عمره را برپا داشت و اكنون اقدامات لازم برای انتقال جسد وی به مغرب جهت دفن در آن كشور در حال انجام دادن است

کلید واژه های مطلب: درگذشت   پیرترین   زن   تازه   مسلمان   شده   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.