توسل به زور در زندان‌های بحرین قانونی شد

توسل به زور در زندان‌های بحرین قانونی شد shia muslim                   
رژیم آل خلیفه، مجوز توسل به زور برای انتقال بازداشت‌شدگان به دادگاه را صادر کرد.

به گزارش مصاف به نقل از العالم، جمعیت وفاق با اشاره به دستور العمل درز یافته از سازمان زندان های بحرین، از صدور مجوز توسل به زور برای انتقال بازداشت شدگان به دادگاه خبر داد و آن را غیرقانونی دانست.
در متن این دستور العمل که از تاریخ 30 مارس قابل اجرا شد، تاکید شده است که اگر بازداشت شدگان، حاضر نباشند به دادگاه بروند، ماموران زندان اجازه دارند به داخل سلول ها رفته و متهم را با توسل به خشونت به دادگاه ببرند.
جمعیت الوفاق اتخاذ چنین تصمیمی را به مثابه همدستی دولت با قوه قضاییه دانست و تاکید کرد چنین رویکردی، مشروعیت قانونی محاکمه های  آل خلیفه را به باد می دهد و ثابت می کند که این رژیم برای بازیابی وجهه از دست رفته خود، رسما تلاش به هر شیوه ممکن، حتی به قیمت نقض قوانین کشور را در دستور کار قرار داده است.
"یوسف المحافظه" مسئول رصد و پیگیری مرکز حقوق بشر بحرین، درباره علت صدور چنین مجوزی گفت: به تازگی صدها تن از بازداشت شدگان، به سبب بی اعتمادی به قوۀ قضائیه بحرین، محاکمه ها را تحریم کرده اند. به همین سبب، رژیم آل خلیفه با صدور مجوزی، اجازه توسل به زور برای انتقال بازداشت شدگان به دادگاه را صادر کرده است.

کلید واژه های مطلب: توسل   به   زور   در   زندان‌های   بحرین   قانونی   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.