عربستان؛ رانندگی زنان یا رانندگی مرد بیگانه؟

عربستان؛ رانندگی زنان یا رانندگی مرد بیگانه؟ shia muslim                   
یک شاهزاده عربستانی با اشاره به ادامه جنجال‌ها درباره رانندگی زنان در این کشور، از فقدان قانونی مشخص در زمینه ممنوعیت یا آزادی رانندگی زنان این کشور خبر داد و گفت: نیمی از درآمد خانواده‌های عربستانی برای راننده یا خدمتکار هزینه می‌شود.

به گزارش مصاف به نقل از پایگاه خبری العالم، محمد بن ناصر امیر منطقه جازان با بیان این که «بیش از 50 درصد درآمد خانواده های عربستانی برای پرداخت دستمزد راننده شخصی یا خدمتکار هزینه می شود»،  گفت: قانون مشخص و مدونی که به صراحت درباره رانندگی زنان اظهارنظر کند، نداریم. درست است که ما باید مواظب زنان باشیم، اما در عین حال زنان باید کارهای روزمره را خودشان انجام دهند، نه این که یک مرد بیگانه نامحرم این کارها را برایشان انجام دهد.
وی در گفتگو با روزنامه "الوطن"، با اشاره تلویحی به افکار واپس گرایانه برخی از اقشار جامعه عربستان که در گذشته حتی با درس خواندن دختران و رفتن آنان به مدرسه به شدت مخالف بودند، اظهار داشت: رویداد 45 سال پیش منطقه "القصیم" هنوز از یادها نرفته است؛ در آن زمان ملک فیصل هنگام تلاش برای ایجاد سه مدرسه دخترانه در این منطقه، با مخالفت هایی مواجه شد، اما بر این کار پافشاری کرد و بعد از یک سال، 60 تن از بزرگان این منطقه از ملک فیصل خواستند مدارس دخترانه دیگری را در این منطقه افتتاح کند.
این شاهزاده سعودی در ادامه تاکید کرد: در کشورهای دیگر بعد از ده ها سال تلاش حقوق زنان احیا شد و زنان نیز برای رسیدن به حقوق خود مبارزه کردند و این امر دیر یا زود در عربستان نیز محقق خواهد شد.

کلید واژه های مطلب: عربستان؛   رانندگی   زنان   یا   رانندگی   مرد   بیگانه؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.