داعش: گوشتی خوشمزه‌تر از گوشت ترک‌ها نیست

داعش: گوشتی خوشمزه‌تر از گوشت ترک‌ها نیست shia muslim                   
سرکرده گروه تروریستی داعش با اشاره به اینکه داعش تصمیم گرفته است، قبر سلیمان شاه را در سوریه ویران کند، گفت: در حال حاضر گوشتی دلپذیرتر و خوشمزه‌تر از گوشت ترک‌ها وجود ندارد!

به گزارش مصاف به نقل از ابنا «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به داعش خواستار بیعت فوری رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه با خود شد.

به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال، سرکرده گروه تکفیری داعش با تهدید کردن اردوغان، از نخست وزیر ترکیه خواست با استفاده از فرصت پیش آمده با وی بیعت کند.

ابوبکر البغدادی با اشاره به اینکه داعش تصمیم گرفته است، قبر سلیمان شاه (موسس سلسله عثمانی) را در سوریه ویران کند، گفت : در حال حاضر گوشتی دلپذیرتر و خوشمزه تر از گوشت ترک‌ها وجود ندارد!

البغدادی در نواری صوتی که آن را دیشب در پایگاه اینترنتی یوتیوپ با عنوان آگاه کردن غافلان منتشر کرد، افزود: ما تصمیم گرفته‌ایم، قبر سلیمان شاه را ویران کنیم.

البغدادی در ادامه به مناسبت پیرزوی حزب اردوغان در انتخابات شهرداریهای ترکیه که هفته گذشته برگزار شد، گفت: ما از او می خواهیم پیش از دست رفتن فرصت با ما بیعت کند، در غیر این صورت با نیروهای خود به آنها حمله می‌کنیم.

قبر سلطان «سلیمان بن قلتمش» در منطقه "قرقوزاق" نزدیک شهر "رقه" قرار دارد، از مهمترین نمادهای امپراتوری عثمانی است که «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه و وزیر خارجه او «احمد داود اوغلو»بارها از آن دیدن کرده‌اند.

فعالان هشدار دادند که قبر سلطان سلیمان هم با سرنوشت ده‌ها زیارتگاهی مواجه خواهد شد که عناصر داعش قبلا آنها را پس از نبش قبر منفجر کرده‌اند.

محاظت از این مکان که در فاصله سی کیلومتری مرز ترکیه قرار دارد، بر اساس معاهدات دولت های ترکیه و سوریه در دهه های اخیر به عهده ارتش ترکیه بوده است.

حدود 20 تن از عناصر نیروهای امنیتی ترکیه از این قبر و زیارتگاه اطراف آن که مساحتی بیش از 8 هزار متر مربع دارد، نگهبانی می‌کنند.

از آغاز بحران و جنگ در سوریه، ترکیه به عنوان یکی از مهمترین حامیان گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه بوده است. این کشور علاوه بر ایجاد پایگاه‌هایی برای آموزش و تجهیز تروریستها در مناطق مرزی خود با سوریه، همواره انتقال تروریست‌ها به داخل سوریه و ارسال سلاح و مهمات برای آنان را تسهیل کرده است.

کلید واژه های مطلب: داعش      گوشتی   خوشمزه‌تر   از   گوشت   ترک‌ها   نیست   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.