صدها کشته در نتیجه تشدید درگیری‌ها میان گروه‌های شورشی در سوریه

صدها کشته در نتیجه تشدید درگیری‌ها میان گروه‌های شورشی در سوریه shia muslim                   
نتایج بررسی موسسه مشاوره دفاعی موسوم به «آی اچ اس جین» نشان می‌دهد حدود ۱۰ هزار شبه نظامی که بسیاری از آن‌ها از اتباع بیگانه هستند، برای گروه‌های وابسته به القاعده مانند جبهه النصره مبارزه می‌کنند و بقیه آنان نیز در قالب گروه‌های شبه نظامی مختلف با دولت سوریه می‌جنگند.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر سوریه  می‌گوید، از ۳ ژانویه ، حدود ۵۰۰ نفر از جمله ۸۵ غیر نظامی  در درگیری میان شورشیان مورد حمایت خارجیان در این کشور عربی کشته شده‌اند.این گروه حقوق بشر مورد حمایت خارجی اعلام کرد، از زمان تشدید درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان به اصطلاح  «دولت اسلامی عراق و شام» و گروه‌های رقیب در سوریه دست‌کم ۴۸۲ نفر  کشته شده‌اند.

این گروه افزود، ۱۵۷ نفر از این آمار شبه نظامیان « دولت اسلامی عراق و شام » وابسته به القاعده و ۲۴۰ نفر از دیگر گروه‌های شورشی و ۸۵ نفر دیگر غیرنظامی هستند .

در هفته گذشته، درگیری میان میان گروه‌های افراطی مختلف در شمال سوریه شدت یافته است.

روزنامه ديلي تلگراف انگليس بر اساس اسناد وزارت دفاع اين کشور گزارش داده است، حدود یکصدهزار شبه نظامي در سوريه فعال  هستند.

بر اساس گزارش اين روزنامه که بر پايه ارزيابي‌هاي اطلاعاتي و مصاحبه با خود شبه نظاميان است، شبه نظاميان از زمان آغاز درگيري‌ها در سوريه به یک هزار گروه تقسيم شده‌اند.

نتایج بررسی موسسه مشاوره دفاعی موسوم به «آی اچ اس جین» نشان می‌دهد حدود ۱۰ هزار شبه نظامي که بسياري از آن‌ها از اتباع بيگانه هستند، براي گروه‌هاي وابسته به القاعده مانند جبهه النصره مبارزه مي‌کنند و بقیه آنان نیز در قالب گروه‌های شبه نظامی مختلف با دولت سوریه می‌جنگند.

سوريه از سال ۲۰۱۱  ميلادي صحنه ناآرامي بوده است. گزارش هاي منتشره حاکي از آن است که قدرت‌هاي غربي و متحدان‌شان در منطقه به ويژه کشورهاي قطر، عربستان سعودي و ترکيه از شورشيان فعال در خاک سوريه حمايت مي کنند.

سازمان ملل اعلام کرده است در جريان ناآرامي‌هاي کشور سوريه بيش از یکصد هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شده‌اند.

کلید واژه های مطلب: صدها   کشته   در   نتیجه   تشدید   درگیری‌ها   میان   گروه‌های   شورشی   در   سوریه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.