ابراز نگرانی وزیر دارایی اسرائیل درباره تبلیغات ضد این رژیم

ابراز نگرانی وزیر دارایی اسرائیل درباره تبلیغات ضد این رژیم shia muslim                   
وزیر دارایی اسرائیل از موج فزاینده بایکوت‌ها، تحریم‌ها و محروم کردن‌های این رژیم ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی یایر لاپید، Yair Lapidوزیر داریی اسرائیل، روز جمعه در مصاحبه با یدیعوت آحرونوت گفته است که ادامه وضع موجود به اعتبار همه اسرائیلی‌ها صدمه خواهد زد.

اظهارات لاپید، بعد از اعلامیه روز جمعه مربوط به طرح‌های تل‌اویو برای ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکونی جدید و براساس برخی گزارش‌ها ۱۸۰۰ واحد مسکونی در قدس شرقی در بحبوحه مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل مطرح شد.

این وزیر اسرائیلی گفت که شکست در مذاکرات فعلی با فلسطینی‌ها به حمایت از اسرائیل پایان خواهد داد.

دور جدید مذاکرات، پس از سه سال وقفه، در ماه جولای ۲۰۱۳ آغاز شد تا به یک مناقشه طولانی مدت میان فلسطین و اسرائیل براساس راه حل تشکیل دو دولت آغاز شد.

در روز جمعه، دیوید الهایانی، رئیس ۲۱ شهرک اردنی گفت که درآمد محصولاتی که شهرک‌نشینان شهرک‌های غیرقانونی تولید می‌کنند، در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد یا حدود ۲۹ میلیون دلار کاهش داشته است که این کاهش در نتیجه تحریم‌های بین‌المللی محصولات اسرائیل بویژه در انگلیس و اسکاندیناوی است.

هیات مدیره پیشرو در خدمات صندوق بازنشستگی، پی‌جی‌جی‌ام در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه بر روی وب سایت خود منتشر کرد، گفت که با بانک‌های رژیم اسرائیل به دلیل شهرک‌سازی غیرقانونی کار نمی‌کند. اقدامی که منجر به احضار سفیر هلند در تل‌آویو، توسط مقامات این رژیم شد.

شرکت پیشرو در خدمات صندوق بازنشستگی، پی‌جی‌جی‌ام گفت که دلیل تحریم‌های این بانک‌ها، دست داشتن آن‌ها در تامین مالی شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق فلسطین اشغالی است.

وجود و تداوم گسترش شهرک‌سازی‌های اسرائیلی در مناطق اشغالی فلسطین، یک مانع عمده برای تلاش در جهت ایجاد صلح در خاورمیانه ایجاد کرده است.

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از ۱۲۰ شهرک غیرقانونی زندگی می‌کنند که در مناطق اشغال شده فلسطین در سال ۱۹۶۷ توسط اسرائیل یعنی در کرانه باختری و قدس شرقی قرار دارد.

سازمان ملل و بسیاری از کشورها، شهرک‌های اسرائیلی در این مناطق را غیرقانونی می‌دانند، چرا که این مناطق در جنگ ۱۹۶۷ اشغال شده است و براساس کنوانسیون ژنو، هرگونه ساخت و سازی در این مناطق ممنوع است

کلید واژه های مطلب: ابراز   نگرانی   وزیر   دارایی   اسرائیل   درباره   تبلیغات   ضد   این   رژیم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.