اشتون: شهرک‌سازی‌های اسرائیل غیرقانونی است

اشتون: شهرک‌سازی‌های اسرائیل غیرقانونی است shia muslim                   
کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که شهرک‌های جدید در سرزمین فلسطین اشغالی، غیرقانونی است و مانع اصلی برای رسیدن به صلح در منطقه محسوب می‌شود.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:

اظهارات اشتون، بعد از اعلامیه روز جمعه مربوط به طرح‌های تل‌اویو برای ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکونی جدید و براساس برخی گزارش‌ها ۱۸۰۰ واحد مسکونی در قدس شرقی در بحبوحه مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل مطرح شد. 

اشتون روز شنبه در بیانیه‌ای گفت: «من با شنیدن آخرین اعلامیه توسط مقامات اسرائیل برای پیشبرد دوباره برنامه‌های شهرک‌سازی، عمیقا نگران شدم.»

وی در ادامه افزود که شهرک‌سازی‌ها براساس حقوق بین‌الملل غیرقانونی است و مانعی برای صلح ایجاد می‌کند و راه‌حل تشکیل دو دولت را غیرممکن می‌سازد.

رئیس اتحادیه اروپا، همچنین از رژیم اسرائیل خواست تا به ساخت و ساز شهرک‌سازی‌ها پایان دهند.

وجود و تداوم گسترش شهرک‌سازی‌های اسرائیلی در مناطق اشغالی فلسطین، یک مانع عمده برای تلاش در جهت ایجاد صلح در خاورمیانه ایجاد کرده است.

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از ۱۲۰ شهرک غیرقانونی زندگی می‌کنند که در مناطق اشغال شده فلسطین در سال ۱۹۶۷ توسط اسرائیل یعنی در کرانه باختری و قدس شرقی قرار دارد.

سازمان ملل و بسیاری از کشورها، شهرک‌های اسرائیلی در این مناطق را غیرقانونی می‌دانند، چرا که این مناطق در جنگ ۱۹۶۷ اشغال شده است و براساس کنوانسیون ژنو، هرگونه ساخت و سازی در این مناطق ممنوع است. 

کلید واژه های مطلب: اشتون      شهرک‌سازی‌های   اسرائیل   غیرقانونی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.