مردم در شرق سوریه با شورشیان النصره درگیر شدند

مردم در شرق سوریه با شورشیان النصره درگیر شدند shia+muslim                   
ساکنان یک منطقه مرزی در شرق سوریه با هدف بیرون راندن شورشیان جبهه النصره وابسته با القاعده، با آن‌ها درگیر شده‌اند.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی مردم سوریه روز شنبه (۲۱ دی) با حمله به مقر این گروه تروریستی در «میادین» واقع در شرق دیر الزور  دو شورشی را از پای درآوردند.

این تروریست‌ها  غیرنظامیان در این منطقه  تحت کنترل  شورشیان را ربوده و شکنجه کرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شد که درگیری میان گروه‌های تکفیری رقیب در سراسر سوریه تشدید شده است. گفته می‌شود شورشیان وابسته به القاعده در درگیری با شورشیان به اصطلاح ارتش آزاد سوریه (FSA ) در شمال این کشور عربی به برتری‌هایی  دست یافته‌اند.

بنابر گزارش‌ها، گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام » وابسته به القاعده اکنون کنترل بیشتر بخش‌های «الرقه» واقع در شمال سوریه را در اختیار دارند.

در همین حال، درگیری‌های سنگین  میان شورشیان «دولت اسلامی عراق و شام »  و  به اصطلاح « جبهه اسلامی» در گذرگاه باب السلمه در مرز ترکیه ، شمال حلب، ادامه دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که غیرنظامیان در الرقه و حلب به دلیل درگیری‌های سنگین میان گروه‌های افراطی مختلف نمی توانند از منازل خود خارج شوند.

روزنامه ديلي تلگراف انگليس بر اساس اسناد وزارت دفاع اين کشور گزارش داده است، حدود یکصدهزار شبه نظامي در سوريه فعال  هستند.

بر اساس گزارش اين روزنامه که بر پايه ارزيابي‌هاي اطلاعاتي و مصاحبه با خود شبه نظاميان است، شبه نظاميان از زمان آغاز درگيري‌ها در سوريه به یک هزار گروه تقسيم شده‌اند.

نتایج بررسی موسسه مشاوره دفاعی موسوم به «آی اچ اس جین» نشان می‌دهد حدود ۱۰هزار شبه نظامي که بسياري از آن‌ها از اتباع بيگانه هستند، براي گروه‌هاي وابسته به القاعده مانند جبهه النصره مبارزه مي‌کنند و بقیه آنان نیز در قالب گروه‌های شبه نظامی مختلف با دولت سوریه می‌جنگند.

سوريه از سال ۲۰۱۱  ميلادي صحنه ناآرامي بوده است. به گزارش سازمان ملل بيش از یکصد هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شده‌اند

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.