آژانس امنیت ملی امریکا از برنامه جاسوسی به عنوان «سیاست بیمه» نام برد

آژانس امنیت ملی امریکا از برنامه جاسوسی به عنوان «سیاست بیمه» نام برد shia muslim                   
معاون آژانس امنیت ملی امریکا از جاسوسی گسترده این آژانس افشا شده از سوی ادوارد اسنودن، دفاع کرده است.

به گزارش مصاف به نقل از پرس تی وی:

جان اینگلیس، معاون آژانس امنیت ملی امریکا روز جمعه ( ۲۰ دی) در گفت و گو با ان. پی .آر  از اقدام این آژانس در ضبط  مکالمات تلفنی شهروندان امریکایی به عنوان « سیاست بیمه» نام برد.

وی گفت: « نمی دانم که آیا می خواهم به گذشته بازگشتم و بگویم که قصد دارم خطر توطئه‌ای که از پوشش از آن خودداری کردم به عهده بگیرم و یا از ابرازی که همان سیاست بیمه است در تلاش برای یافتن یک توطئه تروریستی خارجی استفاده نکنم و آنگاه شاید این توطئه  در خاک امریکا فعال  شود .»

این مقام رسمی آژانس امنیت ملی امریکا استدلال کرد: «فکر می کنم ما به عنوان یک ملت باید از خودمان  این سوال سیاسی را بپرسیم که  قرار است چه خطراتی را پوشش دهیم ؟ آیا می‌خواهیم  ۱۰۰ درصد خطر را پوشش دهیم ؟ یا این که  شاید قصد داریم خطری را در قبال چیزی که هرازگاهی قصد نفوذ دارد، بپذیریم؟»

اینگلیس همچنین اعتراف کرد که آژانس امنیت ملی امریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۴۴ میلیون بار، ارتباطات الکترونیکی افراد را مورد بررسی قرار داده است. وی افزود: از آن جایی که بسیاری از اهداف، چندین شماره و یا آدرس الکترونیکی داشتند، این آژانس چندین بار آن‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

وی افزود : « یک تروریست خاص ممکن است ده‌ها و یا صدها از این گزینه‌ها داشته باشد.»

اینگلیس افزود  در حقیقت آژانس امنیت ملی امریکا باید قبل از افشاگری‌های اسنودن دست‌کم برخی از جزییات این برنامه‌ها را فاش می‌کرد.

وی استدلال کرد که اسنودن با افشای اطلاعات مخفیانه آژانس هیچ لطفی به آن نکرده  و کاری که وی انجام داده است مانند « شخص است که خانه مرا آتش می زند و احتمالا شاید به من فرصت می‌دهد تا خانه را با آن‌چه که  ترجیح می‌دهم بسازم.»

اینگلیس،  مقام رسمی شماره دو آژانس امنیت ملی امریکا که بیش از هفت سال در این سمت بود، جمعه بازنشسته می‌شود.

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا قرار است جمعه آینده تصمیم خود را درباره دامنه جاسوسی گسترده در امریکا اعلام کند .

کلید واژه های مطلب: آژانس   امنیت   ملی   امریکا   از   برنامه   جاسوسی   به   عنوان   «سیاست   بیمه»   نام   برد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.